Čistá mzda podle ČSSD nebo ODS?

Nechte si spočítat, co by pro vás bylo výhodnějšíSledujete politické debaty mezi ODS a ČSSD ohledně daní? Pak vás možná bude zajímat, že zpravodajský portál Finance.cz před pár dny spustil virtuální kalkulátor čisté mzdy, který jednoznačně dokáže odpovědět na otázku, který z návrhů mzdových reforem by pro vás byl výhodnější.

Osobně bych se přimlouval za rovnou daň. Desetiprocentní.

12 thoughts on “Čistá mzda podle ČSSD nebo ODS?

  1. Jak to jeLaco, když má být rovná 15% daň, nemůže vyjít na 21 %. Nebo že by na financích věděli něco, o čem netušíme?

  2. Re: Jak to je?Nejsem ekonom, ale není to třeba tím, že ve výpočtu je zahrnuto sociální a zdravotní pojištění?

  3. problematicka kalkulackaProblem je, ze ani ODS sama nevi, jak by v budoucnu nastavila odpocitatelne polozky, takze ta kalkulacka je dost o nicem.

  4. to Laconeni k cemu, predpokladejme ze to je pravda, vis kolik zaplatis na danich za soucasneho stavu?
    v teto republice se nevyplati byt uspesny …

  5. daně, hrr na nějá mám každý čtvrtletí cca 4 pětky a to si vždy při pohledu na výši daní vzpomenu na jeden výlet před cca třemi lety, kdy jsem vyrazil busem do Kotle, omrknout Míšu Jílkovou. Autobus plný cigošů, co si vyprávěli jak se jim pěkně žije z 10tisícových dávek. Hned s pak člověku lépe spí a druhý den pracuje..
    Ale přeci nejsme nepřející přátelé pracují.. Tak pěkně makejme ať se mají i ty co pracovat "nemůžou" dobře. A to i v důchodu na který si vydělali těžkou prací.

  6. ???Zřejmě jsem volila špatnou stranu. Vychází mi rozdíl 1 000 ve prospěch ČSSD. Skutečnost je taková, že nejvíc daně odnese každý , kdo má tem střed platu a ještě pracuje ve státní sféře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *