Rodí se nová internetová encyklopedie?

Zajímavý internetový projekt o příroděInternetový magazín Příroda.cz se na internetu objevil přesně před týdnem a jeho ambice jsou skutečně vysoké. Autoři „přírodního“ webu totiž nechtějí, aby jejich stránky sloužily jen jako běžný zpravodajský server, ale rádi by z webu Příroda.cz udělali místo, kde je možné svobodně diskutovat o všech problémech souvisejících s přírodou. V budoucnu dokonce plánují i osobní setkávání přátel serveru (samozřejmě někde v přírodě).

Po obsahové stránce stojí za pozornost průběžně vytvářený Lexikon naší přírody, který by se mohl stát vítaným doplňkem k internetovým encyklopediím. Nejbližší plány počítají také například s detailní databází našich chráněných území nebo seznamem škol se zaměřením na přírodní vědy.

Abych nezapomněl, šéfredaktorka magazínu Lenka Kadlíková mě poprosila, zda bych touto cestou nemohl oslovit případné zájemce o spolupráci na obsahu webu Příroda.cz. Pokud tedy znáte někoho, komu se neježí chlupy při sledování seriálu Přátelé zeleného údolí, ozvěte se.

Příroda.cz

8 thoughts on “Rodí se nová internetová encyklopedie?

 1. Už neJako dítě jsem ten seriál rád neměl. Teď se na něj dívám s dcerkou a beru Horynu a malého Pavlíka jako dobrou psinu.

 2. To snad ne…Tak jsem se na ten server podival. Oni nerespektuji ceske ani latinske nazvoslovi zivocichu. Mam takovy pocit, ze se zase nekdo pustil sice do chvalyhodneho projektu, ale s minimalnimi vedomostmi.
  Od kdy existuje trida ryby? Kdyz uz, tak spravne je paprskoploutvi (Actinopterygii). Stika obecna (Esox lucius) patri do radu stikotvarni (Esociformes) a celedi stikoviti (Esocidae). Timhle pouze matou lidi…

 3. přáteléMě se to za komoušů líbilo. Dokonce jsme jednou ze třídou ze základky navštívili místo, kde našli ten zakopanej poklad (zlodějnu). Teď to samozřejmě beru jako dobrej fór jako třeba Zemana. Písnička na závěr v titulkách je hitovka. Když už jsem u těch seriálů natočených tehdy, pořád čekám, která televize zreprízuje Spadla z nebe.

 4. retroAaaah, tak to byla transfůze jak vyšitá.
  A nebyl by tam ještě Janek, Šarik, Gustík a ti ostatní z tanku?

 5. pro ‚kapr‘ – To snad ne…Hmm, nikdo neni dokonaly 🙁

  Jen absolutne nechapu, proc jste upozorneni na ty chyby neposlal i nam a pisete je jen sem…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *