Mapy portálu Atlas.cz útočí na špičku

Zanechte vlastní stopu na mapěDnes byla oficiálně spuštěna nová verze služby Mapy.Atlas.cz. Termín spuštění se sice oproti předpokladům o něco zpozdil, ale nevadí, výsledek stojí zato. Na první pohled to dokonce vypadá, že se Atlasu podařilo předstihnout Mapy.cz portálu Seznam.cz, které byly loni v listopadu také inovovány. Chystám se v Chipu provést jejich podrobné srovnání, teď jen v krátkosti hlavní výhody map Atlasu.

  • mapy jsou lépe vykresleny (podobají se tištěným mapám)
  • mapy se plynule posouvají (nenačítá se celá stránka)
  • mapy více než 200 měst a obcí v ČR
  • mapa světa
  • mapa noční planety

Na závěr jsem si nechal bonbónek v podobě funkce, která vám umožní označit libovolné místo na mapě a na takto upravenou mapu odkazovat srozumitelnou adresou (např. mapy.atlas.cz/mapa/laco). Podobnou funkci mají sice již delší dobu mapy portálu Tiscali.cz (MapClub), ale tam zase není tolik map měst a s aplikací se hůře pracuje.

Mapy.Atlas.cz

5 thoughts on “Mapy portálu Atlas.cz útočí na špičku

  1. Je to fakt taková bomba?Připadá mi, že když porovnám mapy.centrum.cz, mapy.cz (Seznam) a mapy.atlas.cz, vyjde mi to nastejno. Funkce přidávání bodů je zajímavá, ale spousta klíčových slov je obsazena z minulé verze, a tak navíc nefungují. Plynulé (dlaždicovité) vykreslování používá i Centrum, mapy.cz mají zase (dle mého soudu) trochu lepší vyhledávání.

  2. Vlastní mapa – novinkyAno, máte pravdu, možnost vlastní mapy byla na Atlasu již dříve. Nové je to, že se s touto funkcí nyní lépe pracuje (při zakládání mapy se pohybujete pouze na jedné stránce). A taky jsou v nové verzi o trochu jiné ikony, a to včetně animované.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *