Třetí rozměr filmu

Do normálního kina už nejdu


Ještě že mám to svý vévévé, jinak bych vůbec nezjistil, že už tomu je skoro rok a půl, co jsem navštívil Imax. To je takový to kino, kde u vchodu vyfasujete polarizační brejle a před filmem vám brigádnice v bílý košili oznámí, že před vámi je největší plátno v republice, který je vysoký jak sedm slonů stojících na sobě (taky by si už mohli vymyslet novej příměr). Sličná brigádnice pak ještě nezapomene dodat, že pokud byste měli při sledování filmu pocit, že se pohybujete, stačí zavřít oči a ono to přejde.

V tom spotu co jsem na něj odkázal v úvodu (a kvůli Langustovi na něj raději odkážu ještě jednou) se rozhořela diskuse na téma, proč jsou v 3D prakticky jen půlhodinový dokumenty. Že prej je to technicky náročný (že jako cívka půlhodinovýho filmu váží snad ňáký dva metráky nebo co) a taky že prej jako člověk na to vydrží zírat jen ňákejch 45 minut. Kecy!

Na animák Mravenčí polepšovna bych se možná v normálním 2D kině opravdu nevydržel dívat dýl než tu třičtvrtěhodinku, ale v Imaxu jsem se skvěle bavil celou hodinu a půl. Většina dialogů se odehrává tak asi metr od vaší hlavy, průlety mraveništěm jsou famózní a závěrečná akční scéna hmyzu bojujícího proti deratizátorovi je úchvatná. Nebudete stačit uhýbat.

Ale nejdrsnější je scéna odehrávající se v žaludku žáby. A to i bez 3D.

10 thoughts on “Třetí rozměr filmu

 1. Mno já Imax navštívil jednou. Bohužel na nějaký dementní Strašidelný dům (přesný název si nepamatuju). Příběh stál za nic, zpracování taky mzerné a navíc jsem ten film ani nepochopil 😀

  Ovšem před filmem dávali upoutávku právě na Mravenčí polepšovnu a i z té upoutávky ti musím dát za pravdu, že tenhle film, ač je to dětská animačka, bych ve 3D celkem rád zkouknul.

 2. já tam nebyl… já tam ještě nebyl; laco, myslíš, že by bylo dobrý vyhodit kopyta a při zpáteční cestě z mateřského podniku tam juknout v pracovní době? … nemáš program? … mne by zajímalo něco o kytičkách (jak choděj včeličky sbírat nektar, broučci bumbat vodičku apod. víš?)

 3. Polarni expressSouhlasim s tim, ze behem filmu si to 3D clovek uzije mnohem vic nez behem kratkeho dokumentu. Pred dvema lety o vanocich promitali v Imaxu Polarni express, to byl teprve zazitek 🙂 Vsechno to jsou ale animace, uz se tesim na dobu, kdy budeme chodit do Imaxu jako do „normalniho“ kina na hrane filmy 🙂

 4. to MartinJo, Polární expres jsem viděl na DVD a těšil jsem se, že ho letos o Vánocích IMAX znovu zařadí do programu. Jenže ouha, bude Santa vs. Sněhulák.

 5. V Imaxu jsem byl dvakrát, ale do kina už taky nejdu. A to tak, že do žádného. Frekvence šustilů s chipsy se za poslední léta nějak zvyšuje. Zlaté DVD 😉

 6. V kině IMAX včera večer
  když skončilo představení
  jeden chlapík hrůzou brečel
  zbylí byli pozvracení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *