Vztyčený prostředníček civilizace

Marné gesto


Víš, kámo, nevěř tomu, že město je místem k životu. Není to tak. Skutečný život je někde tam venku. Podívej se na tu fotku a pochopíš, že civilizace má své limity. První den s teplotní inverzí ve městě přežiješ. Vršek elektrárenského komínu taky ještě neví, že mu zbývá jen posledních pár hodin života. Zítra už nebude. Zůstane jen nedotčená příroda a civilizace se utopí v mlžném oparu vlastní namyšlenosti.

Teplotní inverze
Krušné hory nad Chomutovem, 16.11.2006

21 thoughts on “Vztyčený prostředníček civilizace

  1. Nebýt inverze, tak neuděláš tak hezkou fotku. Víš jaké fotky vyhrávají v soutěžích?

  2. Města a lidé. Technologie a příroda. To všechno dohromady je někdy těžko stravitelnou pochoutkou. A nejhorší na tom je skutečnost, že i když žiji v horách, s čistým vzduchem a bez inverze, vím, že tam někde dole je. Že jsou lidé kteří dýchají výfukové plyny a žijsí své stěsnané životy. Někdy na to pomyslím a chtěl bych jim říct, aby ještě jednou zvážili všechny svoje priority. Ale vím že to nikdy neudělám. No, jenom když mne bude huba svrbět 🙂

  3. Být tam komín s ohněm,tak budu tvrdit, že Lovosice.Ty byly vždycky děsný.No, ono teda Ústí a Teplice taky nic moc.-)

  4. Lorr.Sjel jsem dnes od Bukové hory dolů do Litoměříc a bílá tma, stejně v Lovosicích a přes Březno až do Zubrnic.

  5. to NociBez té fotky bych se klidně obešel, inverze ve městě je k uzoufání. Těším se, až v sobotu vyvezu rodinu nad mlžnou poklici. Nechcete jet s námi?

  6. EREKCÍ K ZÁNIKUNo, není erekce, jako erekce, tyhle komíny (taky) pěkně stojí… jenže nerozsévají sémě života… P.S. já ten tvůj (povedený) snímek v komentáři u sebe, Laco, strefil…

  7. Podívejte se z vrcholu třeba Klínovce, pod jakou hnědou smogovou pokličkou je veškeré okolí (ale z letadla je ten Klínovec pod tou pokličkou taky – takže horalé, moc se neradujte).

  8. To není možné, když … … Česká republika je podle amerických vědců čtvrtou nejúspěšnější zemí v zacházení s životním prostředím (ze 133 zkoumaných). Tvrdí to studie chování států v oboru ochrany životaschopnosti ekosystémů a snižování zátěže životního prostředí na zdraví lidí.

  9. noHezka fotka, ale tak nejak bych rek, ze kdyby tam dole nebyla zadna civilizace, vypadalo by to stejne…tedy ne jenom bez tech kominu…

  10. to PavelSouhlas, vypadalo by to stejně i bez civilizace. Jenže ona ta civilizace pod tou pokličkou je. I když sníh pod inverzní oblačností narozdíl od minulosti již zůstává bílý (až na lokality s vysokou koncentrací kotlů na tuhá paliva), depresivní pocit zůstává.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *