Táhni Santo tam, kde skončil Děda Mráz

Nový web od Ježíška


Víš, kámo, těsně potom, co všechna moc přešla do rukou pracujícího lidu, přestal dětem nosit dárky Ježíšek. V beranici a kožichu přišel z východu Děda Mráz. Na cestu mu nesvítila Betlémská hvězda, ale hvězda pěticípá a rudá. To bylo ještě před tím, než na konci let šedesátých přišel z Kremlu mráz o trochu dřív. V srpnu. Mně jako dítěti normalizace pak zase nosil dárky Ježíšek. Proto mi vadí, když by dnes mé děti měl obdarovávat opět někdo jiný. Jen z něj netáhne vodka, ale Coca-Cola.

Před pár dny byl spuštěn web Anti-Santa.cz.

21 thoughts on “Táhni Santo tam, kde skončil Děda Mráz

 1. RevoluceRevoluci jsem nezažil, mám být rád? Mám smutnit z toho důvodu, že jsem neviděl tu lidskou radost ze změny? Mám čeho litovat? Žiju v době demokracie. Možná ne tak čisté, jak čistá byla ta Dědova vodka. Ale předsi je to svoboda. Hlavní lidska možnost. Radujme se:)

 2. SouhlasMusím souhlasit, nechápu, proč všude cpou toho tlustýho Santu Klause.

  Vždyť právě na tom, že jsme jako děti nevěděli, jak ten pán, co nám nosí dárky vypadá, bylo to nejkrásnější.

 3. Není to jedno?A není to jedno? Budou mít děti menší radost od Santových dárků než od dárků od toho židovskýho hippíka?

 4. to IlookKdyby se mě děti u štědrovečerní večeře zeptaly, jestli už u nás byl Santa Claus, měl bych problém v sobě udržet bramborový salát.

 5. > Oliva: Vždyť právě na tom, že jsme jako děti nevěděli, jak ten pán, co nám nosí dárky vypadá, bylo to nejkrásnější.

  Je to blbý, ale ze stejnýho důvodu se mi vždy nejvíc líbil právě první díl Vetřelce.

 6. jo SantaSanta Claus především Američanům přinesl Coca Colu. Divím se, že tato firma neuplatňuje nějaká autorská práva na tohoto staříka 🙂

 7. JEŽÍŠKOVIČím jsem starší tím víc věřím na Ježíška. Dotáhl jsem to tak daleko, že mě mí malí synové s přicházející zimou lehce znejisťují poměrně realistickým dotazem – tatínku, vyděl jsi ho? Na to dokážu ještě přesvědčivě odpovědět, že nevidět není důkaz neexistence, ovšem, letos jde do tuhého. Pod postýlkou jsem našel síťku na motýly… tedy po vysvětlení jsem pochopil, že do síťky bude letos lapen Ježíšek. No, mám jedinou naději, snad synové vyslyší mou argumentaci, že sice lapený ježíšek může být zajímavou kořistí, ovšem už nikdy by potom nepřinesl nikomu žádné dárky. Tak mi držte palce. Moc jistý v krmaflecích si nejsem…

 8. Jsem z toho zmatená jako máma bez dítěte. Od loňských vánoc přemlouvám starší dceru (6), aby neříkala té mladší(4), že dárky kupujeme my-rodiče. Informovali jí učitelky ve školce. Jako rodič nemám ani právo se rozhodnout,kdy kápnu božskou. Na Ježíška věřit chtějí, ale realita je pro ně plná zmatků. Ach jo…

 9. To LacoKámo, tak už vím na jaké téma bude ten obrázek, co jsme si ho zadali u Tvé talentované dcerky. Ať namaluje Ježíška a nezapomene na mou oblíbenou světle žlutou. 😉

 10. Počkejte – jestli jsem to dobře pochopil, tak naznačujete, že ježíšek neexistuje…

  To mě teda řekněte, od koho mám každej rok pod stromečkem tolik dárků????

 11. to EvičkaMělas ještě bojovat a vysvětlit starší, že nešťastné jsou paní učitelky, ke kterým Ježíšek nechodí. Ale k Vám Ježíšek stále chodí. Bez víry v Ježíška pro děti kouzlo Vánoc o něco ochabne.

 12. Tak co je tady Satan Klaus,
  hlavy rozemele nám haus,
  odchází smutnej děda mráz,
  je nasranej……

  Laco je to od Tvých oblíbených Kabátů, ale něco na tom bude…

 13. No já pamatuju, že Mráz nosíval dárky především na veřejné besídky, ale co je mi známo, do domácností se moc nedostal, nebo možná jen ke Gottwaldům a tak podobně:-))

 14. Ježíšek už neexistujeDnes jsem jel trolejbusem a vyslechl jsem si hlasité nadávání malé slečinky, která na svou babičku křičela: Nééé, k nám přijede Santa Klaus né Ježíšek !!!

  Babička prostě nemohla své vnoučátko přesvědčit o tom, že Ježišek existuje a že Santa jezdí jinam…

  Národní zvyky Spokojených států amerických jsou prostě v módě ať je ti kolik chce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *