Vltava zdražila!

Ach joNa Vltavě jsem poprvé nakoupil 21. 2. 2000 a za dopravení jedné knihy jsem tehdy zaplatil 15 Kč včetně dobírkovného. O dva roky později jsem místo dobírky začal platit eBankou a za dopravu jsem neplatil nic. Pak mě doprava zboží do hodnoty 1.500 Kč stála 50 Kč.

Dnes jsem se rozhodl zakoupit nějaké to DVD, přičemž jsem nákup hodlal rozšířit nad částku 1.500 Kč, abych nemusel platit poštovné (znáte to, nechci slevu zadarmo). Jaké však bylo moje překvapení, že pro „dopravu zdarma“ musím zakoupit za více než dvě tisícovky a doprava přes DPD navíc stojí již 60 Kč. Tak to ne! Koupím pouze co jsem chtěl a mažu pryč.

6 thoughts on “Vltava zdražila!

  1. Škoda…Jojo, a přitom si myslím, že ta tisícovka (původní částka pro neplacení poštovného) byla docela motivační. Sám jsem na Vltavě tehdy několikrát nakoupil a vždycky tak, aby to mírně přesahovalo tu tisícovku. Po zvýšení na 1500 Kč jsem si to už rozmýšlel více a než abych čekal, až má přání přesáhnou 1500 kč, tak jsem si to CD nebo knihu šel koupit do nejbližší kamenné prodejny. Vltavo, počítej – je lepší 10×1000,- Kč, nebo 1×2000,- Kč?!

  2. Slevové kupónyJo a taky slevovými kupóny kdysi Vltava nešetřila, padesátkový kupón minimálně pokryl náklady na poštovné. Ani si již ale nepamatuji, kdy jsem kupón obdržel naposledy.

    Je to paradoxní, ale dnes se v případě nákupu CD nebo knih odkláním od e-shopů ke kamenným obchodům. Finančně to vyjde prakticky nastejno a navíc nemusím čekat.

  3. ZměnaPo pár nedobrých zkušenostech na Vltavě raději DVD kupuju na Filmcity.cz – on je docela rozdíl dostat ho do druhého dne a třeba až za tři neděle…

  4. jen na doplneni. Jelikoz se sluzby presunuly do 19% sazby tak tam bych hledal pricinu zdrazeni te dopravy.
    Jelikoz drazila doprava, musela se zvysit cena kterou musite utratit aby vam dopravu dali zadarmo. Laicky receno musi na vas vydelat vic aby vam mohli dat vetsi slevu.

    Jinak nic proti ale Vltava je fakt spatna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *