Nový Volkswagen Sharan

Další šance pro Škoda Auto


Víš, kámo, chlápkům z Volkswagenu je nutný poděkovat za dvě věci. Dali světu legendárního brouka, v němž květinový děti dělaly lásku a ne válku a počátkem devadesátejch let koupili fabriku, ve který Laurin a Klement vyrobili první škodovku. Takhle krátce po válce s komunisty ale ještě Němci nemohli tušit, že Češi jsou nejen smějící se bestie, ale taky hlavy pomazaný. Nákupem pětiny území Mladý Boleslavi si fauvé začal kopat hrob.

Hele, brácho, postav vedle sebe novou Octavii a Golfa a nebudeš věřit, že ta auta stojí na stejným podvozku. Postav vedle sebe Fabii a Polo a pochopíš, proč český rodiny nejezdí v poloautě. Postav vedle sebe Roomstera a Caddy a bude ti jasný, jak vypadá nuda. A bejt šéfem VW, tak bych se styděl příští rok vedle sebe postavit Passata a novýho Superba.

Při pohledu na novýho Sharana rozumím tomu, proč má Škodovka zakázáno pustit se do vývoje vlastního MPV.

Nový Volkswagen Sharan

8 thoughts on “Nový Volkswagen Sharan

 1. ŠAMAN:-)) Výborné postřehy, Laco, bravo. Ten „zákaz“ :-)) se moc povedl… Ovšem, ono, s tím Sharanem, to nedopadne tak, jako na fotce… to je aktivita soukromejch oček – Lehmannboys… je to zatím představa o tom, jak by to vypadat mohlo.

 2. typický názor škodovkáře 🙂kdyby vw škodu nekoupil, jezdila by půlka národa ve čtvrté evoluci vozu favorit s patnáctým vylepšením 70 let starého motoru OHV. škoda dělá nyní přesně to, co jí vw schválí a vw moc dobře ví, že se jeho sterilní design prodá, takže proč se snažit o nějaké výstřelky.

 3. …a nebo taky takHele draku…jasně tohle jsou dobrý postřehy…ale ještě si zapomněl na další výbornej um soudruhů s NSR.Z několika modelů slepit jeden…ale opravdu krásnej.Vznikají tak výborné modely jako VENTO, BORA, JETTA…a nebo taky krásná Fabia sedan. Zkrátka…slepené modely pro zastydlí žigulikáře,který musí mít na auťáku prdel,jinak to prostě neni auťák.A co se týče nového pasuperba…vdyť ty německý sociální chudáky nech bejt.Jak by to asi vypadalo,kdyby měl někdo něco lepšího než voni. Jeeemi jich líto…no neeeevadí.

 4. 2ondřej: víš, naštěstí co člověk to vkus, takže na ocet zůstane jen mizivý procento holek. A u aut to platí dvojnásob. Mě se například jejich design líbí a třeba při pohledu na banglovy šílenosti naskakuje husí kůže.

 5. 2Petr K.vidíš, a mně se zase sedmička od bangla (první verze) líbí moc a moc. ale vw nehanim ani kvůli sterilitě, jen bych si tuhle značku nikdy (ani jejího poskoka škodu) nekoupil. i když musím říct, že kvalitou mě vw mile překvapil, když jsem jím najel pár tisíc km (touran) ve dvoulitrovym tédéí před třemi lety. tehdy byl tenhle motor horkou novinkou a touran s ním stál asi milion, ovšem oslovil me opravdu jen ten motor a krabice nikoliv, alespoň její exteriér ne. nicméně chápu, že škoda bude pro spoustu lidí modlou, když jsem byl před pár lety na vesnici za příbuznými, přijel za bratrancem místní tuner se svojí vyhoněnou 1.8T ochcáfkou na 18″ kolech, že mu lemy lízaly a s řádně načipovaným motorem se mi snažil dokázat, že pro jeho nadauto není konkurence. pak jsem ho povozil ve svym saabu, který má 250 koní v základu a jak mu spadla čelist..

 6. No jo no:-), jenže kromě sorty, která si potrpí na vyloženě speciální auta, jsou běžné sorty zaměřené na jednu konkrétní značku. Znám lidi, kteří by si nikdy nekoupili jiné auto než Škodovku a není jim líto zaplatit téměř mega za Octávii, stejně tak někdo by nechtěl nic jiného než VW, někdo nic jiného než francouzské auto, pak jsou dvě zásadní skupiny „jedině M“ a „jedině „BMW“. No a pak tu máme takové, kteří si vybírají někdy auto i podle vzhledu a značky nedbají:-)), to se teda občas stane mně:-)

 7. 2ondřej: nevím čím to je, ale lidi jako ty nemám moc rád. Škodovku nemám, ale nějak mě neseděj lidi, který „házej do placu“ hlášky typu:
  – …jen bych si tuhle značku nikdy (ani jejího poskoka škodu) nekoupil.
  – …jeho sterilní design prodá, takže proč se snažit o nějaké výstřelky.
  – …pak jsem ho povozil ve svym saabu, který má 250 koní v základu a jak mu spadla čelist..

  Možná to souvisí s tím, že ve škodovce dělá půlka mého příbuzenstva, možná proto, že jsem za svůj život potrápil opravdu hodně aut (další část příbuzenstva auta prodává a opravuje)…

  Zkrátka – neseděj mi ty rádobychytrý a rádobysilácký řeči…

  Na fórech autorevue bych nad tím mávnul rukou ale na tomhle příjmeným blogu mi to moc nesedí.

 8. RezervaBudu kupovat VW TOURAN 7.místný a mám obavy jezdit bez rezervního kola. Máte někdo nápad jak to vyřešit(umístit rezervu)do zavazadlového prostoru. Jestli to někdo vyřešil prosím o zaslání nápadu(fotky umístění).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *