Jak si SPRÁVNĚ vybrat počítačovou hru

I levná hra se může prodražit


Náš tříletý Adam miluje auta. Rád jimi cestuje, hraje si s nimi a jeho nejoblíbenějším filmem jsou Auta od Pixaru. Za poslední měsíce jsem namaloval více aut než vyrobí polský dělník v mladoboleslavské automobilce za rok. Adam každý večer vyžaduje vyprávění pohádky, kde nevystupují nadpřirozená stvoření, ale auta. Jeho velkému zájmu se též těší automobilové závody v mém mobilu, a protože v PC nemám nainstalovánu žádnou automobilovou hru, musel vzít zavděk nenáročnou flashovou hrou Speed Racing.

Včera v Delvitě jsem si u pokladny všiml stojanu s počítačovými hrami. Zaujal mě titul Richard Burns Rally, protože rally mám rád více než formule a navíc v případě tohoto titulu mě lákal český dabing hry, na kterém se podíleli přední čeští jezdci rally Roman Kresta a Jan Tománek. Bleskově jsem projel minimální hardwarové požadavky (Pentium III 1,6 GHz a 256 MB RAM), které s přehledem splňuje i naše domácí PC pořízené před pěti lety a jelikož lákavá byla i cena 199 Kč, nemohl jsem odolat.

Zakoupená hra doma způsobila pozdvižení a omladina se rychle seběhla k počítači, aby sledovala mé marné pokusy přesvědčit mechaniku CD-ROM k přečtení dat z DVD média.

18 thoughts on “Jak si SPRÁVNĚ vybrat počítačovou hru

 1. Dalsi spatna hraTahle hra je bez volantu prakticky nehratelna. Narozdil od Colin McRae Rally se snazi na 100% kopirovat realitu a udrzet se na ceste je dost problem.

 2. Mimo, jen dotazJsem zde jenom 9 měsíců a jsem poč. laik. Můžeš mi poradit?Prosím. Bydlím v údolí pad Bukovkou, kam nic nevede. Mám velice slabé připojení a platím, no, pro důchodce dost. V noci mám DSL přes 200 kbps, ale když všichni jedou a já bych chtěl taky, tak maximálně 70- 80 kbps. Nevím, zda jsem ty jednotky popsal správně.
  Trochu jsem to vylepšil směrovou anténou, ale podle sdělení je vysílací někdě v Brné a to je pro mě přímo za prudkými kopci. Kdyby to dali na Bukovku, tak mám jako na Václaváku. Nechci Tě otravovat, když tak i odpověď, že cítíš se mnou mě ukojí. Já jen, že něco mi utíká. S pozdravem hezký večer

 3. To mi neco pripomina.. Na moji byvalou Nokii N70, jsem si koupil SW, aby fungovala jako Webkamera. Zaplatil pres PayPal a do mailu mi mel prijit link a stahnuti.. Bohuzel, Seznam to rozpoznal jako spam. Ja spamy nectu, jen rychle projizdim.. Tentokrat sem prehlid

 4. To Petr WeidaNedoporučuji 😉 Jednak obsahuje StarForce, což je pěkný sajrajt a druhak pochybuju, že bude plynule fungovat na pět let starém počítači, o kterém Laco píše.

 5. PRAVDA… když si chceš zahrát hru, tak to nesváděj na ADAMA. Jinak ti doporučuji autodráhu … máš jí pod postelí.

 6. HeheehLaco, nedělej to, nebo Adámkovi přirostou ručičky k počítači! P.S. přijď se podívat k nám 🙂

 7. 2LacoBTW – má už Adam ty kovový autíčka z toho filmu? Tom je dostal k vánocům a nedá je z ruky. Už máme bleska, buráka, čika a šerifa…

  A vzhledem k tomu že jsou poměrně bytelný, řekl bych že je to ideální hračka…
  petr

 8. to langustaSeš vedle, sám nepařim! Ale s autodráhou si to trefil, skoro to vypadá, žes ji tam minulej tejden složil sám bo já si až do víkendu nevšim, že od Vánoc poprvý zmizela.

 9. to Petr K.Adam má jedině plastovýho Buráka z nějakejch cereálií (Ciniminis?). Vůbec nevim, o jakejch hračkách to mluvíš, ale ZÁJEM by tu byl.

 10. SaturninLaco, tvůj příběh mi připomíná…Nedávno,když jsem v práci vzteklej kopal do kompu, že ten krám zase nevypaluje….Po iks marných pokusech a nervových záchvatech, jsem zjistil, že cédé vypalovačkou prostě dévédéčko nevypálíš ať děláš co děláš.Tak Ti mě napadlo… „tato loď nemá stěžeň“… 🙂

 11. 2lacoNevím, jestli ti to mám vůbec prozradit, ale ty to rozhodně neprozrazuj adamovi, dokud to neseženeš.
  Mám na mysli třeba tohle
  http://aukro.idnes.cz/item158616538_burak_z_filmu_auta_novy_v_krabicce.html

  Ty autíčka se před vánocema mihli v českejch hračkářstvích (např v Bambuli). Tím mihli, myslím to, že jich bylo na obchod tak okolo stovky (jen cca 10 blesků) a známá říkala, že to byly boje jak o banány. Na jednu stranu se nedivím – to auto je bytelný (celokovový), stojí (teda stálo okolo 130kč) a vypadá parádně. Mě ho švára sehnal v rakousku (kus za 7 euro). U nás jsem jen čistě náhodou narazil na šerifa.

  zkrátka – jako hračka super, akorát těžká podpultovka…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *