Škodí blogování zdraví?

Pět ze čtyř psychiatrů říká ANO!


Slovenský web Živé.sk dnes publikoval článek Blogovanie škodí vám, aj ostatným okolo vás, ve kterém Trnka Samo varuje potenciální blogery před založením blogu. Nástrah na blogera číhá podle autora článku hned několik. Bude-li neúspěšný, dostaví se frustrace z nízké návštěvnosti generované prakticky jen okruhem jeho nejbližších přátel. Pokud naopak bude mít návštěvnost vysokou, může se dostavit svazující pocit odpovědnosti vůči čtenářům, kdy se bloger bojí ztráty prestiže způsobené zhoršením kvality příspěvků. Jeho svět se také rozdělí na to, co lze blognout a co ne. Ne každý je navíc připraven na kritické komentáře a stejně jako existuje poštovní závislost, existuje i závislost na blogování.

Ano, i já jsem závislý na psaní svého blogu. Stejně jako jste vy závislí na jeho čtení.

16 thoughts on “Škodí blogování zdraví?

 1. Neblogovat má ovšem na zdraví dopady snad ještě drastičtější – nervozitu, třes, přetlak a pocit sociální izolovanosti 🙂

 2. a taky jsem závislý na chlebu, furt ho musím, a začnu o tom psát na živě. jejich starosti…

 3. Já to tvrdim furtže mi jde blog s úrovní pořád jen dolů.. asi budu frustrován, flustrován a zlustrován. Ale na Tvém blogu tedy závislej nejsem. 😉

 4. To je bezva…a já zrovna minulý týden začal blogovat 🙂
  Tak nyní uvažuji, zda jsem nevyrovnaný, pře(vy)rovnaný, napřetlakovaný či pouze frustrovaný a jakou to vlastně všechno bude mít genezi…

 5. Já sice nejsem psychiatr, natož pátý, ale už léta tvrdím, že lidé úspěšní a nefrustrovaní vysedávají u netu maximálně z důvodu pracovních, či zájmově poznávacacích. Ti ostatní blogují, nebo se seznamují jakýmkoliv jiným způsobem. No možná jsem to příliš zjednodušila, ale nevadí:-)

 6. to FilosofNějak jsem to vypointovat musel, jinak by to tady šlo s kvalitou dolů. A taky je to malá provokačka pro stále čtenáře.

 7. Laco:-)))) už jsem poznala za ta leta i pár jedinců, kteří se mi snažili vsuferovat, že jsou výjimky:-))

 8. Laco:-))))))))))) moje poznámka (už i ta z 27.1.) byla míněna v rovině obecné, samozřejmě:-)),prostě myslím, že takové výjimky nejsou, i když, prý existují i bílé vrány, ale nevím, já takovou zatím neviděla:-)

 9. Ono je to tak se všímTenhle text se dá vztáhnout zhruba na všechno, buď nemáš a chceš mít, nebo máš a jsi tím svázanej. Musí se hledat harmonie někde mezi.

 10. Víš kámo, já sice blog nemám, ale na svém počítači jsem přesto totálně závislý. Žijeme v době elektronické komunikace, tak se tomu taky jde jen těžko bránit. I když i já musím uznat, že osobní kontakt je o dost lepší forma. Když se tak nad tím ale zamýšlím, při dnešním shonu je blogování nejlepší formou kontaktu se svými známými a přáteli.
  Hele brácho, opravdu to myslíš vážně s tím slovem „přáteli“? Může být přítelem někdo, s kým Tě nepojí osobní prožitky a zážitky a koho znáš jen z blogu? Sotva, ale být s ním v kontaktu a nechat se „obohacovat“ jeho názory, postřehy a zkušenostmi, to vede spíš k osobnímu rozvoji, než že by to škodilo. Jenom přitom bloger nesmí zapomenout, že těch opravdu dobrých přátel je málo a hodnotově pro něj představují větší význam než masa čtenářů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *