Web 2.0

Za prvé mě to uráží, za druhé nevím co to je


V týdeníku Respekt tento týden vyšel velký článek o fenoménu Web 2.0. Adam Javůrek mě v této souvislosti požádal, zda bych se jako internetový znalec mohl zúčastnit ankety, ve které bych vyjmenoval své nejoblíbenější Web 2.0 služby. Souhlasil jsem, i když dobře vím, že nejsem internetový odborník, protože web mě neživí. Souhlasil jsem, i když dobře vím, že nejsem ani klasický uživatel internetu, protože na síti trávím méně času než průměrný úředník. Souhlasil jsem, protože více než ony služby samotné mě označení Web 2.0 zajímá jako fenomén.

Ano, myšlenka rovných šancí pro všechny je lákavá. Stejně jako myšlenka společného sdílení duševního vlastnictví. Ač to už tady v minulosti několikrát bylo, právě díky internetu by to konečně mohlo vyjít. Přesně to vystihl v jednom ze svých nedávných komentářů na mém blogu Lubo, když napsal, že při dnešním shonu je blogování nejlepší formou kontaktu s přáteli a známými. Bravo, příteli, to je právě ona myšlenka SDÍLENÍ.

Myslím, že lidé k sobě nikdy neměli blíž než teď, co máme ten Web 2.0.

11 thoughts on “Web 2.0

 1. mimo?Nechci být hnidopich, na svůj blog si mužeš psát samozřejmě co chceš. Jen mi unikla souvislost perexu a textu článku. Přijde mi to jako až moc okaté lákání návštěvníků.
  Jinak zajímavý postřeh s tím blogováním. Osobně mám raději živé kontakty. S takovým bloggerem, kontaktem v ICQ či Skype, si člověk těžko vyrazí třeba do divadla.

 2. to PlazbozAno, úkolem titulku a perexu je přilákat čtenáře. Za to se nestydím. Ale souvislost tu přeci jen je. Většina uživatelů totiž opravdu netuší, co termín Web 2.0 znamená.

  Špatně jsi mě pochopil. Sice opravdu není nad živé kontakty, ale až budeš muset živit rodinu, tak Ti na kontakt s přáteli moc času nezbude. A v takovém případě budeš rád, že se s nimi můžeš setkávat alespoň třeba prostřednictvím blogu.

 3. souhlassice si zase delas prdel, ale zrovna takto bych reagoval na web 2.0 ja 🙂 vubec netusim vo co totiz de 🙂 ale dulezite je ze se mame vsichni radi a laska a pravda zvitezi nad lzi a nenavsiti 😉

  BTW: mozna by stacilo dobre delat web 1.0

 4. Web 2.0 everywhereTu som ti skopiroval niekolko web2.0 sluzieb, ktore propagujes na kazdej svojej stranke 🙂 … linkuj.cz jagg.cz vybrali.sme.sk

 5. I když mi pojem Web 2.0 nic neříká, děkuji Ti příteli Laco za oslovení „příteli“. Ano jsme přátelé, ale právě proto, že jsme něco prožili osobně. Takže v zásadě vyjadřuji tentokrát vyjímečně 🙂 souhlas se všemi příspěvky.

 6. WEB 3.0Stejně jako jsem zaspal IE 4.0 a používal až IE 5… tak si počkám rovnou na WEB 3.0, bez ohledu na to co to vlastně znamená a jestli to vůbec potřebuju 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *