Kabát: Corrida

Do hospody bez Kabátů nelez


Víš, kámo, Rejžkovi se tím v kavárně Slavia chlubit nebudu, ale tobě to povim. Poslouchám nový Kabáty. Ale no jo, já vim, neni to tak dlouho, co jsem nevěřil Vankeltovi jeho tvrzení, že „mnoho jejich textů je velice dobře a vtipně poskládaných, často se skrytým významem“. Splet sem se. Hlášek typu Nasraná země chrlí tuny žhavý lávy a děti na stráních hledaj fialový krávy nebo S pravdou se šetří možná proto, aby zbyla, najdeš v každý skladbě tolik, že jich pobereš sotva půlku. Překvapivě pestrá je i hudba. Takhle nějak mohly znít Tři sestry, kdyby netrávily Na kovárně tolik času.

Hele, brácho, dokážu si představit, jak si stejně jako někdy před patnácti lety sednu v mostecký hospodě Luna k dlouhýmu stolu s desítkou místních borců a někdy před desátou, po deseti desítkách, si s nimi zapěju nový Kabáty. A tentokrát bych dlaněmi do stolu sborově plácal i já. Vždyť je to jenom rokenrol ne?

11 thoughts on “Kabát: Corrida

  1. Blahopřeju k kabátímu coming-outu. Já se do nich taky zaposlouchal poměrně nedávno. A ke svému překvapení jsem zjistil, že to, nad čím jsem před lety ohrnoval nos, je zábavná dobře se poslouchající muzika.

  2. KOVÁRNANa kovárně je sice dobrá hospoda, leč musím s tebou, Laco, souhlasit :-)))) že holt to nechce tam trávit tolik času. To v té mostecké Luně… tam ti aspoň do hodiny zaskočí hůlky do krku a máš utrum… Kabát, kabát… nic vzdálenějšího ode mne snad ve vesmíru není… :-)) P.S. Že bych to na jedno ucho prubnul?

  3. to GTIVíš, GTI, Kabáty jsem si zakázal hned v první polovině devadesátejch let, kdy jsem čas od času jel v pátek ze školy místo večerním rychlíkem dopoledním motorákem. Největší bordel tam dělali pásci s džískama polepenejma nápisy Torr, Alkehol, Motorhead a Metallica. Z kazeťáků na šest buřtů vyřvával Vojtek něco o holce co jí má motorovou.

    Nepůjdu v diskografii Kabátů zpátky ani o jednu desku, ale Corrida mě vážně baví. Ale možná je to tím, že svůj dělnický původ prostě nezapřu.

  4. Laco ty a Kabáti???Když se narodila první malá…udělal jsem doma vyvrál s DVD Kabátů…který jsem tehdy rozhodně musel mít (Dole v dole).Pěkná oslava.Nicméně musím přiznat,že to bylo možná naposled,co jsem ho slyšel.Je pravda,že texty jsou vždycky dobrý…a říkám si,kam ten Vojtek na ně chodí…Vůbec mi nevadí, že má rád uhlí a doly…Je v těch textech vždycky dobře vystihlá myšlenka. Jenom mi je pořád divný, že když mluví normálně,tak z něj nikdy žádný extra moudra nevypadnou. A ta muzika???….je to pořád stejnej bigbít…a už trochu nudnej. Ale co chceš na druhou stranu zpívat lepšího v hospodě 🙂 Laco fakt si mě překvapil

  5. TEXTYTomíku, seberu Ti poslední iluzi o Vojtkovi — ty texty nepíše on, ale jeho kolega z kapely, baskytarista Milan Špalek. Jsem přesvědčen o tom, že mediální projevy frontmana Kabátů velkým dílem přispívají k tomu, že jsou Kabáti bráni jako prostoduchá kapela.

  6. Laco vše vysvětlenoVidíš vole…a já mu tolik věřil 🙂 To je jako bys mi dneska ukradl ježíška :-))

  7. to GTIZapomeň na hůlky. V tu dobu tam byl prvotřídní hučák se závěrečnou muzikální vřavou.

  8. RADOST…. ty LACO, tos mi udělal radost, žes vzpomněl na LUNU. To byly časy – pivo, relax, dlouhý spánek …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *