Jak sehnat lístky na Cimrmany

Existuje jeden web


Muži sice nestárnou, ale přesto bych si dovolil tvrdit, že věkový průměr kmenových herců souboru Divadla Járy Cimrmana atakuje sedmdesátku. Řekl jsem si, že pokud chci Klárce umožnit zážitek z živého představení DJC, musím jednat rychle a nevynechat jedinou možnost, jak se dostat k lístkům, které se snad ani do předprodejů nedostávají. Štěstí jsem pokoušel na oficiálním webu Járy Cimrmana, kde je k dispozici Repertoir zhruba na dva měsíce dopředu.

Počátkem dubna jsem tak zjistil, že koncem května bude předveden kus Dlouhý, Široký a Krátkozraký v Ostrově, což je z Chomutova kousek. Zbývalo ještě vypátrat, ve kterém kulturním stánku bude představení odehráno a následně přesvědčit paní z předprodeje o tom, že není možné zklamat malou holčičku těšící se na pohádku, která u dětí propadla. A tak Klárka mohla včera vidět představení v podání těch nejlepších (Svěrák, Brukner, Weigel nebo Hraběta) ještě předtím, než se text z následujícího odstavce přestane týkat pouze pohádkových bytostí.

Milé děti! Myslím, že mě všechny dobře znáte. Viď, Jirko, žes mě hned poznal? I ty, Alenko ve třetí řadě. I ty, Pepičko tam vzadu. Vždyť jsem váš starý dobrý známý, Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Pravda, chybí vám moji dva společníci. Dlouhý a Široký. Říkáte si jistě: Kdepak asi jsou? Kampak se nám ti čerchmanti schovali? Neschovali se, děti. Umřeli.

12 thoughts on “Jak sehnat lístky na Cimrmany

  1. NaživoNaživo jsou vynikající. Měl jsem tu čest vidět výbornou Afriku, ale mnohem víc si považuji svého druhého zážitku – totiž Záskoku se Svěrákem. Úžasné!

  2. Kam se hrabe Bittner! To se nedá srovnat! 🙂

    Ten poslední odstavec s tou ukázkou je fajn, ale stejně. Hlas je hlas. Úplně si vybavuju ten skvělý Svěrákův tón při slovech: „Neschovali se, děti. Umřeli.“ 🙂

  3. 🙂Viděla jsem v divadle Záskok a Švestku, obě tyto hry mám nejraději a byl to jedinečný zážitek! Všechny hry mám naposlouchané, ale popravdě Karel Infelt Práchenský se s Bittnerem rozhodně srovnávat nedá 🙂

  4. lidičky jak mám sehnat lístky? já už si nevím rady…ráda bych jimi někoho podarovala. Díky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *