Reality show pro všechny!

Sny estebáků se začínají plnit


DigiWeb vydal článek o sociální síti bliin umožňující vašim přátelům zaregistrovaným v systému sledovat pomocí GPS v telefonu váš pohyb. Na webu či v mobilu tak ostatní poznají, kdy jste přišel do práce, kam jste si zašel na oběd nebo kdy večer odcházíte z hospody. Aplikace v mobilu vás také třeba upozorní, že váš kamarád či spolužák s vámi sedí v jedné tramvaji.

Konečně pokrok. Všechny ty dosavadní komunitní statické systémy již brzy upadnou v zapomnění, budeme se vzájemně šmírovat online. První budou na řadě blogeři. Kdo nebude mít na blogu mapu se svojí aktuální polohou, ten jako by nebyl. Velký bratr by měl radost. Ale to bude teprve začátek. Pamatujete si miniaturní kamerky ze seriálu Návštěvníci? Oko1 a Oko2? Bloger s kamerkou na čele pak již nebude muset psát, jeho život bude na blogu přenášen živě.

Teprve pak se ukáže, jak jsou blogeři vlastně hrozně nudní patroni.

15 thoughts on “Reality show pro všechny!

 1. S tím sledováním už to funguje v praxi. Každý má dnes v kapse mobil a mobilní operátoři mají neuvěřitelný přehled o pohybu obyvatelstva

 2. to MZKOperátoři že mají přehled?
  Nikoli. Operátor sice záznamy má, ale nesmí se do nich ani podívat. Do nich může nahlížet pouze stát a to jen za určitých podmínek. Přesnost dat je dána hlavně hustotou celulární sítě. Tzn. na venkově, v lukách, v lese.. těžko Vás budou hledat.

 3. Jakub Hejda: Opravdu si myslíš, že se nekoukne minimálně ten co tam má přístup? Ať už to je ten, co data zálohuje, majtel firmy, ředitel či snad programátor co s daty pracuje?
  Využití bych hned našel. Podle rychlosti pohybu mobilů by se hned hlásily dopravní zácpy na silnicích. Ale to by někdo musel kontrolovat kdo do dat nahlíží

 4. TO MzKOpravdu si myslíš, že programátor pracuje s čitelnými a nezašifrovanými daty? 🙂
  1. Programátor s otevřenými daty nepracuje
  2. To, že operátor data shromažďuje ještě neznamená, že k nim má otevřený přístup.
  3. Data se šifrují v několika úrovních a různými metodami. Tak aby se k nim bez zásahu státní instituce nedostal ani samotný operátor(nebo dokonce programátor).

  A nemyslíš si snad, že dávají operátoři jen své „čestné slovo“, že se na „to“ nebudou koukat ? 🙂

  PS: Kdo je majitel firmy Vodafone? Lojza Vomáčka? 🙂

 5. to lední brtníkMobil si na dovolené chraňte jako oko v hlavě, pomůže i prezervativ.

 6. Taxem vam chtel rozebrat tu lokaci pomoci BTS, ale klixem omylem na „smazat“.

  Je dobre, ze to tlacitko tady je, vedeli byste toho moc 🙂

 7. To RojTlačítko SMAZAT je vůbec velice užitečná věc. Znáte někdo někoho, kdo toto tlačítko už někdy použil (záměrně)?

  Divím se, že ve windows není hned vedle tlačítka start tlačítko ZFORMÁTUJ DISK – samozřejmě bez jakéhokoli potvrzení akce. Spousta lidí by to ocenila přinejmenším stejně jako tlačítko SMAZAT.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *