Má Google lokalizovat názvy svých služeb?

Nabízím velmi originální argument proč ANO


Na oficiálním blogu Google pro Českou republiku probíhá diskuse, zda má smysl hledat pro anglické názvy služeb jejich české ekvivalenty. Má. A hned povím proč. Dnes ráno se mnou opěvovaná služba Google Docs objevila nejen ve zbrusu nové grafice (pěkné, jářku pěkné), ale dočkala se také české lokalizace. Kromě kompletního překladu uživatelského rozhraní došlo i na změnu názvu. Místo Google Docs & Spreadsheets se pro české uživatele služba zove Dokumenty a tabulky Google.

Bylo načase. Když totiž dnes ráno má kolegyně otevřela v prohlížeči výše uvedenou službu, překvapena jejím novým grafickým rozhraním se mě bezelstně zeptala:

„Taky máš ten novej FireFox?“

Lucka totiž používá téměř výhradně Internet Explorer a FireFox otevírá jen pro práci se službou Google Docs, jejíž název si tak již dříve lokalizovala po svém.

Vzkaz pro zástupce české pobočky Google: Když mi pošlete triko, které jste slibovali za předložení silného argumentu pro lokalizaci názvů služeb, odstraním následující screenshot chybového hlášení, které se mi dnes ráno vytrvale zobrazovalo při pokusu o spuštění čerstvě lokalizované služby Google Docs.

Chybová hláška Google

11 thoughts on “Má Google lokalizovat názvy svých služeb?

  1. Lokalizace…No mě třeba Google naštval (no to asi přeháním, ale je to zajímavá shoda) že lokalizoval své fotoalbum Picasa zrovna když já pouštím http://www.snimky.cz. Hajzlík jeden americkej 😉

  2. LokalizaceKéž by hlavně počeštili kalendář, to bych konečně dokopoval půlku příbuzenstva, aby ho začali používat. 🙂

  3. já osobně raději preferuji anglické verze stránek, protože se v českých verzích přestávám orientovat, jelikož jsem si příliš zvykl na anglické odborné termíny. Ale určitě to dost uživatelů ocení… Ale názvy bych nechal stejné nebo to za chvíli zase dopadne jak s překlady anglických názvů filmů, které jsou u nás nehorázně komoleny…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *