Nechci být závislý na internetových službách

Není to totiž pohodlné…Mirek Zeman dnes ve své glose na Lupě píše o tom, jak jej fascinují on-line služby, díky kterým může mít odkudkoli přístup například ke svým poznámkám, fotografiím nebo položkám v diáři.

Nesdílím toto nadšení. A to ani ne proto, že bych byl paranoidní a bál se zneužití těchto dat, ale jednoduše to pro mě není pohodlné. Chápu, že v době rozmachu přenosných zařízení již není nezbytně nutné mimo domov či kancelář shánět počítač připojený k internetu po knihovnách či kavárnách, ale přesto: Co když se zrovna z nejrůznějších důvodů k internetu nepřipojím? Co když zrovna bude mít webová služba výpadek? A i kdyby vše zrovna fungovalo, za přenos dat musím zaplatit.

Důležitá data chci mít prostě u sebe. Jediným rizikem, že se nedostanu k údajům ve svém pečlivě synchronizovaném PDA je, že mi dojdou baterky. Anebo mi ho někdo ukradne.
(sakra, tou poslední větou jsem si zkazil pointu…)

4 thoughts on “Nechci být závislý na internetových službách

  1. To je třeba důvod, proč já používám POP3 a ne třeba nějaký webový email. Také chci mít vše offline. Co kdyby měl internet výpadek (jako že sem tam má, naposledy blesk uhodil do komína a celý den vše nejelo)

  2. Lokál je lokálOsobně jsem rád, když všechno, co mám na internetu, mám i na lokálním disku a ještě lépe i zálohované na CD. Klíčové dokumenty nemohou samozřejmě chybět ani na flash disku. Vždy připraven!

  3. Mno, 🙂 rozumná věc je asi synchronizace dat mezi serverem a přenosným zařízením. Takže klidně můžeš editovat offline, ale ve chvíli, kdy se připojíš, tvoje data se na server nahrají, a nová se stáhnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *