Poslech hudebních CD na webu

Nová služba portálu AtlasVzpomínám si, jak jsem byl před lety nadšen, když jsem v nejznámějším internetovém obchodě na světě objevil možnost poslechnout si ukázky z hudebních CD. Odpadlo tak ponížené doprošování v kamenných obchodech o laskavé puštění vybraného CD, spojené často s naštvaným pohledem prodavače, když jsem si CD jen poslechl, ale nekoupil.

Multimediální sekce portálu Atlas live.atlas.cz je nyní bohatší o novou službu s názvem Poslechni si, která nabízí půlminutové ukázky z asi dvou stovek hudebních CD. Narozdíl od stránek hudebních e-shopů si zde můžete pustit ukázky z celého alba najednou, bohužel ale i zde je většina ukázek hned z první půlminuty skladby, což není vždy ten nejreprezentativnější výběr.

Marcela Buchtová ze společnosti Pozitiv (správce multimediální sekce portálu) mi zcela nepokrytě sdělila, že hlavnim důvodem vzniku nové služby se stala právě myšlenka podpory hudebních vydavatelství, zejména podpora prodeje nových titulů. Proto u každé desky nechybí proklik na stránky Vltavy.

Není to marný nápad, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Třeba já jsem teď nahlédnutím do rockové sekce zjistil, že mí oblíbenci z první poloviny devadesátých let, Guns N´ Roses, právě vydali kolekci největších hitů.

6 thoughts on “Poslech hudebních CD na webu

  1. muhehehe, já teď málem umřel smíchy, když jsem si na tom webu přečetl, že do kolonky blues, toliko mého oblíbeného žánru, řadí i něco tak odporného jako je Jakub Smolík. :-))
    btw. ty GnR vyšli už někdy v březnu, myslím.

  2. GunsMáš pravdu Adame. Teď jsem se díval, skutečně CD vyšlo letos na jaře. To mám z toho, že již nečtu hudební časopisy 😉

  3. To =M=Říkej si tomu jak chceš, ale pro mě to JE služba. Pokud si chci poslechnout ukázky z CD, na Atlasu mě uspokojí více než Vltavě. Minimálně v případě zmíněných Guns, neboť na Vltavě se ukázek z této desky nedočkám vůbec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *