Internetové volání budiž pochváleno

Laco objevil kouzlo volání přes internetJiž delší dobu se doma chystáme zrušit pevnou linku. Finanční dopad častých hodinových rozhovorů mé manželky s její kamarádkou jsem se rozhodl zmírnit internetovou telefonií, jen jsem se stále nemohl rozhoupat k tomu, abych některou z mnoha VoIP technologií vyzkoušel. Nakonec rozhodla náhoda.

Včera večer mi totiž z „jůesej“ zavolal kamarád, kterého jsem pět let neslyšel. Volal mi sice na pevnou linku, ale přes internet. Po chvíli rozhovoru jsem si stáhl program Skype a po rychlé registraci jsem již mohl projevovat své nadšení z toho, jak to všechno krásně funguje.

Jen si budu muset koupit nějaká sluchátka s mikrofonem, můj stařičký mikrofon se zadýchává. Navíc si s mikrofonem v ruce před monitorem připadám jako v DO-RE-MI.

Související linky:
Znáte Skype? To je IP telefonie zdarma
Český web Skyper.cz nabízející vše potřebné

5 thoughts on “Internetové volání budiž pochváleno

 1. já ho teoreticky používám skoro rok, prakticky vůbec, poněvadž
  a) jsem se furt nedokopal k nákupu headsetu 🙂 takže mám jen ten do-re-mikrofon,
  b) kolezi na Skype převážně pečou,
  c) telefonický kontakt má svá sociální specifika – některé typy lidí (já) musí mít velmi zvláštní důvod, aby sáhli po hlasové komunikaci a ne po (pro ně vhodnějším) mailu či icq.

  V tom je ale zároveň velká krása Skype – pokud nejste ten typ, co prokecá hodinu po telefonu (model lacova choť), tak vás to nutí k větší stručnosti, rychleji vše vyřídíte a nevykecáváte se o ničem jako po icq (model javůrek).

 2. Vyhodou je klient pro linux 😉 a snadna instalace a pouzivani (ala icq)
  Nevyhodou je uzavrenost – a to ne kvuli nadseni pro open source, ale spousta lidi hlasila ze po nasazeni se zacaly mnozit utoky z internetu na jejich pc. diky uzavrenosti nikdo netusi proc.

 3. Skvělá věcSkype jsem začal používat asi před týdnem, jednak kvůli domluvě s kamarády, ale také kvůli tomu, že se na něm dá skvěle trénovat cizí jazyk.
  Prostě si najdete někoho, kdo jím mluví a je ve "Skype me" módu…

 4. já používámYAHOO … dle mého názoru je to vlastně úplně stejné – jen s tím rozdílem, že se nedovolám na pevnou linku … ovšem proč volat na pevnou linku přes počítač (stejně se musí platit), když můžu volat zdarma?
  Stačí si připravit číslo, kam chci volat a vytočit 822 111 222. Ozve se příjemný hlas, který mě vyzve k zadání čísla, pak si poslechnu reklamu (zhruba 10 vteřin) a už mě to spojuje … na pevnou je to 1,5 minuty a na mobil 35 vteřin … to mi stačí na všechny hovory 😉

  jen malé omezení … z jedné linky se dá použít zhruba 5x … takže střídat telefony (budky a tak)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *