Ptejse.cz po elitních blogerech

Je těžší hloupě se zeptat nebo hloupě odpovědět?


Před pár dny byla spuštěna betaverze služby Ptejse.cz, jejíž uživatelé mají možnost se ptát na jakýkoli problém z prakticky neomezeného spektra témat od automobilismu přes náboženství až po zdraví a krásu. Na jednotlivé otázky odpovídají ostatní návštěvníci serveru. Každý uživatel je navíc bodově ohodnocen na základě své aktivity, ti nejlepší mají šanci vyhrát Apple iPhone.

Přemýšlím o tom, že se na serveru zaregistruji. Toužím se zeptat, zda je lepší položit otázku na Ptejse.cz nebo raději použít kvalitní internetový vyhledávač. Pochybnosti o smysluplnosti nové služby totiž ve mně vzbudil tento příspěvek: Slyšel jsem o elitních blogerech. Můžete mi doporučit nějaké opravdu kvalitní a zajímavé blogy? Dík.

Autor dotazu bohužel obdržel řadu nesprávných odpovědí. Přitom se stačilo zeptat Googlu.

14 thoughts on “Ptejse.cz po elitních blogerech

 1. Ptejse.cz nebo Poradte.cz?Stejná služba jako např. Poradte.cz, jen hůř přehledná, s hrubkami a nerelevantními odpověďmi. Zaujala mě diskuse na téma kuchyní Koryna (http://ptejse.cz…60&AskID=280)

  Aby pak neměl majitel podobné problémy jako Pavel Soldán s kuchyňskou firmou Oresi, kdy na něj majitelé podali trestňák (viz např. článek na Lupě – http://www.lupa.cz…jen-pozitivne/ )

 2. SÁM SOBĚ BLOGEREMRáj na Zemi nastane až budem mít každej svůj blog. Sám si to napíšeš a sám si to hlavně… přečteš. Neboť blogy zakládají především lidé, kteří nemají co říci nejen veřejnosti, ale ani sami sobě. Tedy jediný smysluplný blog je ten… za trest. Čest výjimkám, Laco.

  Čtenáři blogů, to je ještě tragičtější komunita. Ti nemají odvahu ani psát, ale ani číst. Tak utápí svůj svět v náhodných shlucích blogerských slov, v nahodilých uzlech blogerských vět. Čtou slova, která nemají obsah, a čtou věty, které nedávají smysl.

  Byly doby, kdy ti co píší uměli číst a ti, co čtou uměli psát. Dnes ti co neumí psát čtou a ti co neumí číst píší. Možná by bylo lepší, kdyby ti co neumí číst četli, a ti co neumí psát psali. Ovšem jediná cesta je ta, když ti co píší nečtou a ti co čtou nepíší. Protože pokud by psali ti co čtou a četli ti co píší, nebylo by možné aby četli ti co neumí psát a psali ti co neumí číst. Konečně ta nejhorší z variant je, že všichni píší a všichni čtou. To už je fakt snad lepší, když nikdo nepíše a nikdo nečte.

  Vždyť cíl je jasný – bloger bez klávesnice a čtenář bez monitoru. Tak na zdraví a na tenhle svět…

 3. Možná by pro začátek stačilo,kdyby nikdo nepsal delší komentáře, než jsou články autorů. Kdo to má číst, kua?!

 4. Samochvala smrdiTento blog povazuji za relativne kvalitni, avsak takoveto vyzdvyhnuti vlastniho ega, no nevim. Jelikoz prvni vysledek ve vyhledavani odkazuje na tento blog, tak mi nepripada tva uvaha jako zcela objektivni. Je spravna odpoved na uvedeny dotaz LACO ZNOVU BLOGUJE? Server http://www.ptejse.cz jsem v rychlosti prolitnul a pripada mi, ze jde spise o nazory, nezli o prohledavani internetu. Jelikoz se az napadne podoba answers.yahoo.com ktery je velice uspesne, tak bych roli serveru ptejse.cz zcela nezatracoval.

 5. answers.yahoo.comopravdu je velice podobné answers.yahoo.com, skoro by člověk řekl, že grafiku okopírovali a vlastní invenci zapomněli.

 6. Kazeň je to hlavni…Je smutné, když komentují ti, co neumí číst ani psát. Pak se leckdy zamotají do vlastní myšlenky jak nadporučík Mazurek do projevu o kázni.

  Ale jak říkal ten předseda OV KSČ: „Když nevíš jak skončit projev, vzdej hold pracujícímu lidu!“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *