Angličtina pro samouky

V podání žákyně druhé třídy


Náš domácí hardiskový rekordér je nastaven na pravidelné nahrávání pořadů Věda je zábava a Šikulové. Dívá se na ně Klárka, která na jejich sledování přes týden nemá čas, a proto si občas o víkendu sedne k televizi a v menu rekordéru si prochází nahrané pořady. Relace, které si zatím nikdo nepustil, přístroj označuje nálepkou NEW. Klárka, angličtinou dosud nedotčené dítko, si přesto zcela neomylně vybírá právě takto označené pořady.

„Jak v seznamu poznáš, které pořady sis ještě nepustila?“ ptám se dcery. „Podle toho NEW [čti: nev],“ odpoví Klárka. Na moji otázku, zda ví co to znamená, se dočkám odzbrojující reakce: „Že jsem to ještě NEWiděla.“

17 thoughts on “Angličtina pro samouky

  1. fascinujícíTen pořad věda je zábava jsem dvakrát zahlíd tak nějak z rychlíku, ale to co jsem viděl mnou otřáslo…

    Já osobně bych autory osnov výuky fyziky pro zš nechal asi tak dva dny máčet ve vltavě, a až by se jim dostatečně prokrvil mozek, nechal bych je povinně shlédnout celej ten seriál. To s jakou lehkostí (a především jak zajímavě) jsou tam prezentovaný fyzikální jevy je minimálně na nobelovku…

  2. Viděla jsem pár dílů a osvětlilo mi to mnohé, například proč funguje telefon:-). I sledování těchto pořadů Klárce bezesporu vybrušuje úsudek:-))

  3. VĚDA NA ZÁBAVNÝCH DVD[12] Člověče nemám. A přiznám se, že mě ani nenapadlo si tento pořad archivovat na DVD. Ale od teď budu.

    Anotace příštího dílu: Důvtipnost tvůrců cyklu nepřestává udivovat. Řekli byste například, že oblíbená cola se hodí nejen k pití, ale také k čištění zrezivělého kovu? A že jednoduché dorozumívací zařízení lze vytvořit ze dvou reproduktorů? Ale zpátky na zem, nejen vědou živ je člověk. I když – i výroba kysaného zelí má s vědou hodně společného… Nebude chybět ani kouzelnické okénko.

  4. Splachovadlo[12] Splachovat záchod proudovým motorem? Tak na ten díl bych se podíval rád. Raději z dálky.

  5. FYSIKA V HAJZLUA já myslel, že nadzvukovou rychlostí proudí voda ze splachovadla do mísy (vždycky se mi z toho pohledu zatočí hlava). Omlouvám se, vím, že tohle už je debata o hovně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *