Revoluce po devatenácti letech

Občanská výchova v ulicích


V roce 1989, panečku, to se to jinak revoltovalo. Večer na koleji napsat letáky, v noci jimi polepit plzeňská nároží a v ranních trolejbusech přesvědčovat spící škodováky o nutnosti vyjít do ulic. Vždyť nepřítel byl pouze jeden, tleskat se dalo každé větě řečníků a víra ve změnu k lepšímu byla neochvějná.

Dnes jsem byl na náměstí už se svými dětmi. A k vysvětlování toho bylo víc. I když nepřítel byl vlastně zase jenom jeden. Dvacetiminutová reportáž o podivných krocích chomutovské radnice odvysílaná toto pondělí v České televizi jej ukázala v plné nahotě. AROGANCE MOCI.

Ještě nedávno bych nevěřil, jak motiv na tričku, které jsem měl dnes na sobě, může platit bez ohledu na politickou stranu.

11 thoughts on “Revoluce po devatenácti letech

 1. poděkováníVíš, já nejsem z těch co mažou medy s nugetou okolo každýho otvoru, ale tentokrát je to prostě nutnost….

  Laco, díky. Za to že ses nestal mlčící většinou, která má na triku současnou situaci u nás. Že ses nenechal ovlivnit dětskými názory některých lidí a ukázal že i ulice může rozhodovat. Díky za vedení dětí k aktivnímu postoji k okolnímu světu.
  Čím víc bude lidí jako ty, tím líp se nám tady bude žít…
  Díky…

 2. MANIFESTAČNÍ PROTESTÚčast na dnešní manifestaci jsem si rozmýšlel. Před devatenácti lety jsem celé měsíce hrdě nosil na klopě kabátu trikolóru. Dnes jsem měl problém připnout si na triko modrobílou stužku (barvy Chomutova). Na lokální úrovni se totiž špatně revoltuje.

  Znáš spoustu lidí a za řadu z nich, kteří jsou právě na té revoltující straně bys ruku do ohně nestrčil. Ba naopak. Pozorně posloucháš projevy řečníků a drtivé většině z nich nemůžeš zatleskat, protože říkají mimo jiné i věci, se kterými nemůžeš souhlasit.

  Byl jsem rád, že s námi byly naše děti. Adam sice vůbec nevěděl kde je a ke štěstí mu stačil spolužák ze školky, ale Klárka mě překvapila, jak dokázala více než půlhodinu poslouchat všechny projevy. A to pozorně. V autě se mě pak ptala, proč jeden z pánů mluvících do mikrofonu říkal, že za komunistů tady bylo líp, když já jsem jí vždycky říkal, že komunisti jsou zlí lidé.

  Svoji účast jsem samozřejmě nepojal jen jako součást výchovy dětí k občanské společnosti. Opravdu jsem protestoval. Proti v článku již zmíněné AROGANCI MOCI. A je jedno, jestli má barvu rudou, modrou, zelenou nebo hnědou.

  Děkuji Petře, že jsi to ocenil.

 3. Ahoj Láďo,
  už včera jsem Ti psala, že děkuju, že ste přišli, že ste mě překvapili a že si toho cením. Opravdu díky.
  Druhá polovina té demonstrace byla tragická, neměli jsme na ni vliv, je čas s tím něco udělat. Ale rozhodně jedeme dál….

 4. Mafiáni na naší radnici. Zjevně a nezakrytě rozkrádají a lžou a vůbec se nestydí. Bohužel musím napsat, že ruka ruku myje. A jak jsi psal Laco před nedávnem: schody se nezametají od spoda. Už v životě nedám hlas ODS. Fakt. Přestože vím, že za to, co se v Chomutově děje, nemůžou někteří jednotlivci v ní. Ale zamést ve vlastních řadách si Topolánek neumí. Vrána k vráně. Jsem z toho fakt už rozmrzelá a taky jsem skeptická. Prostě si /už/ nemyslím, že se demonstrací něco změní. Oni se toho koryta nepustí. A že by někdo zatlačil shůry a padaly hlavy? Těm, co rozkrádaj ve velkym, se nikdy nic nestane… P.S. a mně by se na radnici líbil jako hlava Rabas – vypadá jako čert :))) hihihi

 5. to VankeltGratulujeme! A jmenovali Tě naši radní? 🙂 Chtěla jsem si v lesoparku pronajmout stánek s buřtama… nešlo by to nějak zařídit? :))))

 6. Tož já se teď podíval na tu reportáž a považuju za nepochybné, že se jedná o zločinné spolčení a tunel jaxviňa. A taky je mi líto, že ODS se v praktikách nijak neliší od svých předchůdců… nahrabat si a po nás potopa. Asi máme, co si zasluhujeme! :-/

 7. Tu reportáž jsem viděl a bohužel není moc o čem diskutovat. Beru jako fakt, že politika se s byznysem přímo prolíná a je přirozené, že se zakázky zadávají přátelům, tedy pokud je to za obvyklou cenu. V tomto případě je ale cena skutečně neobvyklá …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *