Týden budu mít co číst

Čtete ještě vůbec papírové časopisy?V prvních ročnících základní školy byl mým jasným favoritem Čtyřlístek. Ještě o něco více nedostatkovým zbožím byl časopis mladých techniků a přírodovědců ABC, bez kterého jsem si nedovedl představit obsah poštovní schránky v době, kdy jsem navštěvoval druhý stupeň základní školy.

Střední školou mě provedl legendární Mladý svět a dnes již neexistující časopis Melodie. Někdy na počátku mého vysokoškolského studia jsem nadšeně přivítal vznik časopisu Rock&Pop a první polovina devadesátých let pro mě byla také ve znamení tehdy bezkonkurenčního Reflexu. Naopak ve druhé polovině minulého desetiletí byl mým papírovým společníkem časopis Internet (mimochodem, velmi nedoceněný časopis, který předběhl svou dobu).

V současné době mi do schránky chodí pouze ebiz a autorský výtisk Chipu. Situace se ale již brzy změní. Podlehl jsem totiž vábení reklamy a objednal si roční předplatné časopisu Týden. Kromě zvučných jmen autorů (Fendrych, Peňás, Rejžek nebo Štindl) mě přilákala především výhodná cena předplatného a poslední CD Guns N´ Roses, které jsem si vybral jako dárek k předplatnému.

A co vy, jaké časopisy si kupujete?

14 thoughts on “Týden budu mít co číst

 1. Taky čtu…Stereo&Video, zmrdí Autocar, malou Premiere (zadáčo k UPC), sem tam Svět motorů, Pes přítel člověka + ještě jeden, ale na jméno si teď nevzpomenu, je to taky o psech, a občas i Chip (kdyby nebyl tak drahej 😉

 2. S&VDíky za připomenutí Lukáši. Měl jsem vlastně také ještě poměrně dlouhé období, kdy jsem četl Stereo&Video.

 3. také čtu Týden… od předplatného mne zatím odrazuje funkčnost naší poštovní doručovatelky… takhle si koupím v pondělí časopis, který v pátek odložím přečtený od prvního do posledního písmenka :o)

  jo, a nějakou chybou mi už tři roky chodí zadarmo EURO :o))

 4. NečtuTo já ti žádný časopisy nečtu. Za prvé, jsem línej chodit do trafiky. Za druhé, je to neekologický(chudáci stromy, když existuje net).

 5. ČasopisyJá z určité setrvačnosti čtu Computer (předplatné, čtu již od roku 1999 :)).
  Jinak tak každý 2. – 3. CHIP, jinak moc na papíře ne…

  A co se týče těch stromů: to je pravda, chtělo by to aspoň nejlevnějšího Palma (AvantGo), protože číst na CRT monitoru delší články není moc fajn…

 6. VTM a spol.Moje klasicka trojkombinace byla VTM – Chip – 100+1ZZ (jeste nez jsem se presunul za velkou louzi – tady se totiz tohle cteni dost spatne shani :-)).

  Kdysi davno, v prvni polovine devadasatych let, jeste take Elektronika, na tu dobu dost slusny casopis – vzpominate si na nej nekdo? A pak take, avsak jen pomerne kratkou dobu, Internet4U, ale ten az zas za tolik nestal, ac byl jeden z prvnich casacich o internetu.

 7. ElektronikaTak pozor! Časopis Elektronika byl jedním z prvních časopisů, kde se psalo třeba o osmibiťácích. Ale třeba na polský Bajtek to nemělo. To však mluvím o osmdesátých letech.

  Jo a ještě si vzpomínám, jak v té době Elektronika uveřejňovala program satelitních stanic. Za komunistů!

 8. ČetbaPáteční a sobotní Lidové noviny, Hospodářské noviny. V poslední době jezdím do práce dlouho metrem, takže k tomu přidejme i množství knížek, na které bych si jinak neudělal čas (Fuks, Urban, Murakami).

 9. Jo, polske pocitacove casopisy a ceska Elektronika… To byly panecku casy. Dneska lituju ze jsem je kdysi vyhodil, stejne jako cesky Bajt.

  Dnes uz na casopisy moc neni cas, takze predplatne National Geographic, pravedelne kupovani Ikarie plus obcas kdyz mam naladu si koupim v trafice VTM Science (celkem kvalitni pokracovatel stare dobre Vedy a Techniky Mladezi) a nejake modelarske casopisy.

 10. Čtu pouze miniPremiere a Apetit (na tento časopis jsem čekal celý svůj život a dočkal jsem se). Cíleně se vyhýbám všem počítačovým časopisům.

  V dětství jsem četl Čtyřlístek, Ohníček a ABC, v pubertě VTM, Elektroniku, Bajtek, Moj Mikro a Dikobraz.

 11. casopisy – to je vecreflex stridam s tydnem, jak to vyjde. national geographic mam predplaceny, stejne jako inside, is control a dsm(via clenstvi v isaca) a professional computing (ex network computing) …

 12. reflex, respekt, trnky-brnky, tetování, sorry, rockshock apod., donedávna computer – ale vadí mi jejich vlající obálka co nejde držet v ruce.

 13. Dneska najdeš všechno na internetu… Když koupit, tak nějakou pořádnou knížku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *