Fotbalový turnaj v Úhošťanech

Turecká je káva, fotbal to je hra


Na krásné trávě hřiště v Úhošťanech u Kadaně jsme dnes s DeBaklem absolvovali jeden z letních fotbalových turnajů. Neměli jsme těžkou skupinu a tak jsme bez problémů postoupili do vyřazovacích bojů. Hned v prvním kole jsme narazili na fotbalovější mančaft a prakticky celý zápas jsme se bránili a spoléhali na překvapivé brejky. Drželi jsme stav 0:0 a věřili ve štěstí při penaltovém rozstřelu.

Minutu před koncem se jeden z našich útočníků ocitl sám před soupeřovým brankářem, ale bohužel šanci neproměnil. Tvrdou střelu z rychlého protiútoku zase zlikvidoval náš gólman. Do konce zbývalo 30 vteřin. Čekal jsem dlouhý odkop a v duchu už přemýšlel kam kopnu penaltu. Podobné myšlenky se honili hlavou i spoluhráčům a kvůli chvilkové ztrátě koncentrace soupeř několik vteřin před koncem utkání vstřelil branku.

Není nad to si prožít zklamání ze zpackaného závěru zápasu na vlastní kopačky.

13 thoughts on “Fotbalový turnaj v Úhošťanech

 1. NEVĚŘÍCÍ LACO[1] Souhlas. Ale my jsme v mančaftu všichni neznabozi. V lepším případě pohanská prasata. V horším případě jen prasata.

 2. OT: VYPEČENÝ CHOMUTOVTak jsem v neděli s celou rodinou vyrazil na oběď do divadelního sklípku… ženě říkám – kolega z internetu, Laco, objevil v Chomutově špičkovou restauraci. Nevěřila mi, ale to jsem nepovažoval za nic mimořádného, tak jsem jí uklidňoval – uvidíš, já už viděl. Tedy inspirováni tvou recenzí, co inspirováni, všichni nabuzeni, vyrazili jsme do Chomutova. Nic, zavřeno. Bez informace, bez omluvy. Laco, to tam všichni ještě stávkujete a manifestujete před radnicí, nebo už se u vás normálně poskytujou restaurační služby?

  Vyřešil jsem to v Červeném hrádku… ovšem to lze označit jen a než za zoufalé, až neskutečně zoufalé. Žena si objednala chřest a jako přílohu k tomu dostala… jistě… krouhané zelí. Syn si objednal špagety a jako přílohu (!) obdržel… jistě, krouhané zelí, druhý syn si objednal pstruha a jako přílohu mu přiložili… jistě, krouhané zelí, já si objednal specialitu (!) nějaký mixšpíz… jasně, tušíš správně – zelí. Tak takhle už mě dlouho nikdo nedoběh´. No, to jste se tedy vycajchnovali.

 3. NAKROUHANÝ GTI[3] Dnes na oběd do sklepa nejdu, ale hned zítra se na tu neděli zeptám a odpověď zde zveřejním.

  A na Červeném Hrádku se naposledy dalo kvalitně poobědvat v srpnu 1938, kdy zde proběhla schůzka předáka sudetských Němců Henleina a anglického lorda Runcimana. Ale jestli také dostali krouhané zelí, pak se na ně nezlobme za Mnichovskou dohodu.

 4. 🙂GTI – po takové zkušenosti jsi měl okamžitě kontaktovat Laca a pozvat se k nim na oběd. Ovšem pozor! Není vyloučeno, že to zelí bylo vaší rodince ten den nějak předurčeno 🙂

 5. to LacoNo jóóó, tos měl říct dřív! Jestli jste hráli proti Úhošťanům, tam máme pár křesťanských přátel. To bys nevěřil, co taková modlitba dokáže! 🙂

 6. JIROUŠKO🙂 Já bych snad možná i řek´, že nám byl předurčenej celej červenej hrádek. Klasické postkomunisticky zoufalé udržování při živoření něco, co zvládne jen silná aristokratická ruka.

  Jsem zvědav co se Laco v tom sklípku dozví. Zavřít v něděli bránu a nedat tam ani informační ň, to vyžaduje velkou míru ignorace…

 7. VYTEKLÁ NEDĚLE[3] GTI, zeptal jsem se dnes ve Sklepě číšníka, proč měli v neděli zavřeno. Nevěděl, musel se jít zeptat. Po chvíli se vrátil s vysvětlením, že v neděli vytekly mrazáky. Za neinformování na dveřích restaurace se prý pan šéf omlouvá.

 8. živé myšlenkyNo jak to popisuješ, to se vůbec není co divit, že jste to NEMOHLY ubránit. Myšlenky, které se Vám HONILI hlavama, BYLI už podle popisu natolik živé, že koncentrace na hru musela jít jasně do háje:-)))).
  Z toho si ale nic Debakláci nedělejte – mně se taky občas honí v hlavě živé myšlenky a to pak dopadá i hůř:-).

 9. ZAMRAŽENEJ SKLÍPEKDěkuju za informaci, Laco. Na Chomutov jsem samozřejmě nezanevřel. Pokusím se strefit do otvíračky příště.

 10. GTIměls to vzít po D8 kolem Roudnice, hned u výjezdu na Roudnici je motoroset co se dřív jmenoval u Krobiána, možná se tak jmenuje furt, a tam teda vařej skvěle a nebo v Roudnici v Majáku, tam dělají bifteky jako zamlada a za 215 :-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *