Olympyjáda je navoněná zdechlina

Je pouze jeden život a jeden opravdový sport


Víš, kámo, olympyjáda je svět umělej jak prsa tý holky z plakátu, co se k ní rukou modlíš ve sprše při ranní hygieně. Nebo snad v tobě vyvolal eskymák nutellový Štěpánky větší emoce než minela brankáře Čecha v zápase s Tureckem? Ani sto zásahů do černýho Kateřiny Emmons v čínský střelnici tě přeci nemůže nadchnout víc, než přesná rána do růžku Marka Jankulovskýho ve Wembley.

Hele, brácho, fotbal, to je skutečnej život. Musíš bejt rychlej, abys byl vždycky o krok před soupeřem. Musíš bejt tvrdej, abys ustál jeho útoky. Musíš bejt chytrej, abys ho dokázal překvapit. Musíš mít jiskru, abys dokázal pobavit. Musíš mít srdce, abys nechal na place duši. Ale především, stejně jako v životě, nesmíš mít smůlu.

Anglie – Česko 2:2

18 thoughts on “Olympyjáda je navoněná zdechlina

 1. Tady člověk nikdy neví, jestli to nebyl záměr, ale mám za to že se píše Olympiáda. 🙂

 2. Těsně vedleText je celkem přesný, ale doplnil bych poslední odstavec – musíš mít okolo sebe perfektní tým a trošku štěstí, abys vyhrál, ale to, jestli trefíš branku a dáš gól, je jenom na tobě. Je jenom na tobě, jestli přejdeš z hloubi vlastní obrany až před branku soupeře a dáš gól. Ve fotbale jsem tohle viděl jen u Maradony a Poborského. HOKEJ se podobá skutečnému životu víc 🙂

 3. ČESKÝ MRAVOPIS[1] Jirko, dík!

  [2] OlymPYJáda je CHUJOVINA. Až změním názor a usoudím, že je to celé úplně na PIČU, začnu psát olymPIČÁda.

  [3] Hokej je sport pro ŽENSKÝ.

 4. Hele kámo, olympiáda je celkem fajnHele kámo, já ti nevím. Banda šampónů se honí po louce, po každým šťouchnutí se válí ve smrtelných křečích na zemi a hned jak se rozhodčí přestane koukat tak jsou po pěti vteřinách zase ok a běhaj jako kdyby si lokli šaratice. Nakonec se některý z nich přece jen trefí do branky a konečně můžou jít k holiči, do módních salónu nebo do barů za píííp – no prostě kam se elitní fotbalisti dneska chodí bavit. Kdysi byla kopaná zajímavej sport, jenomže doby Klabzubovy jedenáctky už jsou dávno pryč a teď už je vrcholovej fotbal jenom šaškárna pro davy, kde vyhrává ten co má nejvíc peněz na nákup hvězd.

  Naproti tomu když přijde obyčejná sympatická holka na střelnici a s ocelovejma nervama zastřílí tak jako Kačka nebo když David díky postřehu, který mu může každý brankář jen tiše závidět, strefí za šílenýho lijáku do všech terčů, to je teprve sport, nervy, a sportovní umění.

  A víš kámo co je na tom nejlepší? K tomu aby si to člověk vychutnal ani nepotřebuje lejt do sebe pivo a hulákat po tribunách, že rozhodčí je černá svině. Pro mě osobně je to velkej plus, mě to totiž tak nějak nebaví.

  No ale stejně, vo co vlastně jde kámo? Fotbal máš i na olympiádě, takže proč ji hanit? Protože tam nejsou naší? To není problém olympiády, ale našich čutálistů. Stačí jen kašlat na to divadlo kolem zahájení olympiády, kdy každý pořadatel musí dělat olympiádu velkolepější než ten předchozí, a brát vážně jen ten samotný sport. Vo to tam přece jde, ne?

  Někdo si užije u střelby, někdo u plavání, někdo u koní, atletiky nebo třeba fotbalu či kol. Něco pro sebe si tam dokáže vybrat každej. No neříkej kámo, že v tý daleký číně není nic, na co by ses nekoukal a nikdo komu bys aspoň trošku nefandil…

 5. Fotbal?To je ta 90 minutova nuda, kde se 22 magoru a simulantu honi za kulatym kozenym nesmyslem? Ne, dekuji.

 6. [4].3 A proto na nej chodim! 😉

  A to, co predvedla Barbora poslednim hodem, predci vsechny Rady 🙂

  Ale jinaxtou olimpyjadou mas recht do posledniho pismenka!

 7. VŠECHNY PODSTATNÉ VĚCI NA SVĚTĚ JSOU KULATÉ[5] Petře, střílející Kačka s ocelovými nervy, to je skutečný svět? Není realita jinde? Nebo ty snad nezpomalíš, když uvidíš u silnice policistu, abys na to za nejbližším rohem zase šlápl? Tak jako fotbalista začne běhat, když se rozhodčí přestane dívat. A fotbal na olympiádě? Sterilní jako sex s prezervativem!

  [6] Jirouško, znáš mě. Černobílé vidění světa jsem dávno vyměnil za zelenou optiku. Uklidňuje to.

  [7] Richarde, nacpat do půldruhého řádku tolik nudy! Kam se na tebe fotbalisti hrabou.

  [9] Ano, Petře, někdy jsou dva míče lepší než jeden.

 8. [5] Doby Klabzubovy jedenáctky už jsou opravdu dávno pryč. Naštěstí je dnes fotbal rychlejší, dynamičtější, taktičtější, dramatičtější, emotivnější. Je to hra se vším všudy.

  Olympijské sporty mi přijdou až na pár výjimek jako velmi vyumělkované disciplíny, aby si každý nešika mohl v nějakém vlastním sportu užít trochu slávy 🙂 Ale proti gustu …

 9. …a musíš bejt pěkně nagelovanej,
  …a musíš mít na řepě nejlepší čelenku,
  …a musíš se chovat jako teplouš.

 10. Nuda…[11][12] Doporucuji se podivat na letosni finalove zapasy NBA – Boston Celtics vs. L.A. Lakers. Vsechny atributy, ktere tady tak vychvalujete
  ve stonasobne hustote.
  Jo, na to se fakt divalo hodne dobre.

 11. Už i počítačový nadšenec píše o olympiádě? Kam ten svět spěje :)))

  Jinak k článku: nic než umělý šovinistický blábol 🙂

 12. BLOGER S GULAMA[16] Konečně si toho někdo všiml! Stále je mi divné, proč sem ženy příliš nechodí. Už vím, co dělám špatně. Děkuji, eLKo. Jsi moje ZLATÍČKO!

 13. Bharath Paper Conversions manufacturers and exporters of high quality paper cones, paper tubes, paper cores, edge protectors, composite cans, conical bolt boxes, mailing tubes, construction cones, waxed paper cones.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *