Autodrom Most

Víc než fotbal


Ve sportovních přehledech Adámka zajímají automobilové či motocyklové závody více než fotbalové sestřihy. A to je na pováženou. Proto jsem synovi navrhl, že v neděli vyrazíme na mostecký autodrom. Stačilo říct, že závodit budou náklaďáky a Oktávky. V neděli ráno se k nadšené výpravě připojila Klárka a vyrazili jsme směrem na Most. Škoda Octavia Cup právě odstartoval.

Prvních dvacet kilometrů po silnici I/13 jsme zvládli ve standardním závodním čase, bez defektu a nutnosti tankovat. Ale poslední tři kilometry k autodromu jsme jeli rovnou hodinku a půl. Pravděpodobně díky hezkému počasí byla startovní listina přeplněná. Přičemž startovné nebylo nízké. Pro vůz obsazený jedním dospělým a dvěmi dětmi do 150 cm činilo pět set korun včetně stostránkového programu na křídovém papíře a vjezdu přímo do areálu.

V televizi se zdá, že trucky jsou neohrabané a pomalé. Naživo ovšem běhá mráz po zádech z toho, jak tyto šestitunové kolosy dokáží řezat zatáčky. Zajímavé byly i strkanice Octavií v nové šikaně za cílovou rovinkou a mezi závody se děti bavily na mnoha atrakcích.

Bojím se vzít Adámka na fotbal.

Autodrom Most

4 thoughts on “Autodrom Most

 1. Nova šikana za cilovou rovinkou?Nemas planek? Za cilovou rovinkou takova jako sikana uz byla, okruh jsem si pROJizdel v monopostu, tak me zajima, co se mohlo zmenit.

 2. fotbal a wrcU nás je to asi půl na půl – je si pravda, že auta ho možná fascinujou víc, ale fotbal si chodíme pravidelně zahrát…

  Přímo přes město se letos jela bohemka, kousek od nás maj volně přístupnej testovací okruh pro soutěžáci a na letišti v mnichově hradišti jsou pravidelně „auto akce“ – zdálo by se že auta letos zvítězej, ale …
  Vzhledem k tomu jakou má letos bolka formu ve fotbale, to bude zajímavý i na stadiónu…

  V každým případě jednoho malýho vítěze máme – rallye.

  Pusť Adamovi tohle, třeba se mu to bude taky líbit ;-D
  http://www.edisk.cz…_52.72MB.html
  http://www.edisk.cz…_20.12MB.html

 3. Nekaž Adámka fotbalem – víš co stojí gel na vlasy, sady růžových triček, čelenky …?:-)

 4. RALLYE ŽIVOTA[1] Nová šikana je z roku 2005. Jestli sis tedy okruh projížděl monopostem Ayrtona Senny, nemůžeš jí znát. Pak se musíš mrknout tady: http://www.autodrom-most.cz…kruh/

  [2] No jo, vliv Aut od Pixaru je větší než by se mohlo zdát. A rallye, to je výzva pro SKUTEČNÉ řidiče. Žádný Fiesta Cup na bezpečném okruhu.

  [3] Neboj, většina toho mu zbyde po mně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *