Zbytečný redesign

Proč?Jediné, co mi bylo dříve sympatické na e-shopu Knihy nakladatelství Computer Press bylo poměrně časté rozesílání slevových kupónů. Ostatně jsem jich i pár rozdal. Dnes se toto virtuální knihkupectví objevilo v novém designu a já se nebojím napsat, že úplně zbytečně. Kromě úvodní stránky se totiž nezměnilo nic podstatného.

Milí webdesigneři z Computer Pressu a jeho dceřinek, pokud mohu radit, zaměřte se raději na obchody Cybex.cz a Vltava.cz, kam chodím jen se skřípěním zubů, neboť jde snad o nejpomaleji se načítající internetové obchody v celém vesmíru a přilehlém okolí. A zapomeňte prosím konečně na tabulkový layout.

5 thoughts on “Zbytečný redesign

 1. Které že ze známých a úspěšných obchodů nepoužívají tabulkový layout? Ke všemu se stránky nenačítají ani tak dlouho, titulní stránka cybex.cz s 256kbps za 8,2s, takřka 2x rychleji než
  Alzasoft.cz s 3x víc návštěvami, 1,5x rychleji než Agen.cz s 3x méně návštěvami a 6x rychleji než tntrade.cz! Kdybyste formuloval text trochu jinak, souhlasil bych s vámi,protože orientace na eshopu nesmírně pomalá kvůli absenci levého menu s kategoriemi a tudíž nutnosti načtení mnohem většího počtu stránek skutečně je…. AgenAlzasoftComputerShopCybexCzechComputerLevi MarketMironetTNTrade 422 KB/13,2s495 KB/15,5s92 KB/2,9s261 KB/8,2s148 KB/4,6s106KB/3,3s201 kB/6,3s1,45 MB/47s

 2. TabulkyOno taky co je vlastne tabulkovy design. Zrovna nedavno jsem dodelal jeden obchod ciste v CSS. A po dokonceni se ukazalo, ze nekdy (zcela nahodne) ho proste IE 6.0 na XP zobrazi naprosto silene. Zkousel jsem vse mozne i nemozne a nakonec jsem musel nastvane sahnout k tabulkam – menu s nabidkou do jednoho TD, hlavni obsah do druheho. Jinak to proste nefungovalo spolehlive 🙁 Stranky zustaly i potom validni, ale proste bez tabulek nebyly funkcni.
  Takze tabulka tam je, ale presto bych to neoznacil jako ‚tabulkovy design’…

 3. Horší než tabulkový layout mi připadá nadužívání grafiky a hlavně závislost na obrázcích. Pozadí některých prvků stránky nemá vůbec deklarovanou barvu pozadí, přestože barvu textu deklarovanou mají. Nebo navigační prvky tvořené obrázkem bez altu.
  Vypněte si obrázky a zkuste na té stránce něco dělat.

  2 Wawbagger: Mají uživatelé připlácet za to, že někdo nerozumí webdesignu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *