Mario Kart Wii

Rychle, ale především zběsile


Držím v ruce volant. Nikterak veliký, do ruky totiž musí padnout i pětiletému dítěti. Nejdříve si střihneme šampionát. Vybíráme figurku. Zpřístupněny máme už téměř všechny, od Maria přes Yoshiho, Waluigia, Diddy Konga až po své Mii postavičky. I vozítek je již k dispozici přehršel. Rychlost, akcelerace nebo úroveň driftu jsou sice důležité parametry, ale proč soupeře nezaskočit jízdou v obskurním kočáře? Dávno máme odemčeno všech 32 tratí, je tedy z čeho vybírat. Střídavě volíme okruhy, každý máme své oblíbené.

Závodní trať ve větvích stromů je záludná. Nikdy nevíte, jakým směrem se vydá obří housenka. Jízda sopečnou krajinou je zběsilá, země se otřásá a o pády do lávových jezer není nouze. V závodě strašidelným hradem se úspěšně vyhýbám dračímu ohni a děsivě se tvářícím padajícím kamenům. V obchodním domě je důležité vydat se na správný eskalátor, jedou-li schody proti směru mé jízdy, slibný náskok ztratím. V hlubinném dole jsem ve střehu před pohybujícími se vozíky s vytěženým zlatem, již mnohokrát jsem kvůli nim spadl do propasti. Podobně jako jsem se kvůli srážce s tučňákem často vykoupal v ledové vodě.

Při skocích se vyplatí ve vzduchu máchat volantem. Díky předvedeným trikům získávám další zrychlení. Turbo je totiž základ. Získám ho na speciálních pásech, sebráním powerupu nebo dobře provedeným smykem. Ostatně, znalost trati, bravurně zvládnuté zatáčky, to je pouze nutné minimum. Rozhodují bonusy (15 druhů!) roztroušené po okruhu. Vyplatí se je sbírat. Banánové slupky zbrzdí soupeře za mnou, protivníka přede mnou sestřelím hozeným želvím krunýřem. A sakra! Někdo mi právě prsknul na čelní sklo inkoustové skvrny, pár vteřin jedu jen po paměti.

Máme natrénováno. Teď už v mezinárodním závodě České republice ostudu neuděláme. Připojujeme se do Nintendo WFC. Nespokojujeme se s kontinentálními závody, protože v Evropě již prakticky nemáme soupeře, volíme Worldwide. Několik desítek sekund čekáme, až se z celého světa připojí naši soupeři. Na globusu se představují jednotliví borci: Jukka z Finska, Frida z Mexika, ��E z Japonska, Vanda z Polska, Nicolas z USA a další doplní dvanáctičlenné startovní pole. Dojede nás devět, Rainbow Road je těžká, závod na nebeské duze připomíná spíše jízdu na horské dráze.

Wii ovladače jsme z plastových volantů nevyndali již týdny. Vůbec nevadí, že polovina závodníků nemá řidičák.

4 thoughts on “Mario Kart Wii

  1. WÍÍČKAŘSuper. potvrzuji tvé nadšení, u nás doma je to obdobné 🙂

    P.S. 22.5 se začíná v Dráždanech (Altmarkt, obchod Saturn)prodávat "platinová edice" – Pokémoni. Bude to dodávané v krabičce s plastovou figurkou nějaké kultovní bestie… bude to asi na DS. No, je ti snad jasné, kam dvaadvacáteho musím jet… V Praze na Černém mostě (tam jak je kino) prodávaj trička a čepice Mario a Luigi… chybí jen ten knírek.

    Jinak jsme V Drážďanech pořídili už komplet ovečku Shaun (5DVD), a také tam mají kompletního Wallace a Gromita, (hlavně ta trojka – nesprávné kalhoty, o chloupek a cestu na Měsíc) a dokonce mají nové DVD (30 minut – Jak W+G pečou chleba). Nutno koupit…

  2. VYŠŠÍ DÍVČÍ[1] GTI, chválím za W+G a ze stejného těsta upečenou Shaun. Na Pokémony mám blok, povedlo se mi od nich děti udržet v dostatečné vzdálenosti. Co jsem ale neuhlídal, je nová hvězda Klárky — HANNA MONTANA. V červenci bude v kinech celovečerák, čeká nás horké léto.

  3. BLOKYTo jsme na tom s tím blokem stejně, ale stejně mi to nepomohlo, neb kluci ve škole mě převálcovali. Sbíraj se karty Pokémon a do toho ještě nejakej naruto… s šílenou estetikou… trpím ale to je jediné co proti tomu zmůžu 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *