Pětiletka s Windows Mobile je za mnou

To je úleva!


Červen 2004. Pořizuji si PDA HP iPAQ 1940, kapesní počítač s operačním systémem MS Windows Mobile 2003. Jsem plný optimismu. Těším se, jak budu mít kdekoli možnost brouzdat na internetu a vyřizovat poštu, jak budu kdykoli moci pracovat s aplikacemi jako Word nebo Excel. Netušil jsem tehdy, jak často se budu marně snažit spárovat PDA s mobilním telefonem, jak naivní je představa práce s kancelářskými aplikacemi na displeji s miniaturním rozlišením, jak otravná je práce se stylusem.

Únor 2008. Pořizuji si HTC TyTN II Kaiser, telefon s operačním systémem MS Windows Mobile 6 Professional. Jsem plný optimismu. Těším se, jak už nebudu muset párovat PDA s telefonem a jak především díky hardwarové klávesnici nebudu muset tak často vytahovat stylus a trefovat se do tlačítek malinké virtuální klávesnice na displeji. Netušil jsem tehdy, jak pomalý telefon bude, jak těžkopádné bude jeho ovládání, neboť za dlouhé čtyři roky se operační systém Windows pro mobilní zařízení prakticky nezměnil.

Srpen 2009. Pořizuji si nový telefon. Jsem plný optimismu.

9 thoughts on “Pětiletka s Windows Mobile je za mnou

  1. Vítěz?…a který skvost vyhrál? Že by Nokia 6xxx 🙂 ? I já bohužel stále vozím 3 krabičky. Od nejmenší po největší.

  2. Gratuluji k prozření 😉 Mám pocit, že někde bys ještě našel můj komentář k tvé volbě. A můžu hádat, co sis pořídil?

  3. TIPMoje dcera používá MT Nokia 3110 Classic a je s ním nad Míru spokojená. Pokud budeš potřebovat, tak Ti i může vysvětlit jeho ovládání.

  4. TELEFON K NAKOUSNUTÍ[1] Nokia?

    [2] Ano, pamatuji si to. Měl si tenkrát pravdu (přeci jen jsi o kousek starší). Myslím, že hádat není co.

    [3] Pozdravuji dceru a gratuluji k výběru telefonu. Už znám ten pocit, kdy je člověk se svým telefonem opravdu spokojený.

  5. Takze Iphone? Hmm… tomu bych asi na chut neprisel. Nevite nekdo kdo by mi postupne vzdy na 14 dni pujcil G1, IPhone, nokii n97? jsem ochoten za kazde pujceni zaplatit. Ale u techle "telefonu" je problem, ze kazdemu chybi neco jineho a clovek to zjisti az po tydnu pouzivani.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *