Zaměstnavatel nesmí špehovat zaměstnance

Za pivo levnější a za orálek aneb Co se do Twitteru nevešlo


  • Téměř třetina respondentů včerejší ankety stanice Český rozhlas 1 Radiožurnál si v souvislosti s aktuální snahou ministra Kocába bránit práva zaměstnanců na soukromí myslí, že zaměstnavatel nemá právo kontrolovat, kam jeho zaměstnanci telefonují a co si prohlížejí na internetu. Svatá pravda, souhlasím. Hned jsem si začal půjčovat soukromé telefony svých zaměstnanců a skutečně, také je vůbec nezajímalo, kam z nich volám.
  • Stejná stanice dnes ráno odvysílala rozhovor s výkonným ředitelem Českého svazu pivovarů a sladoven Janem Veselým, který se chystá u poslanců lobovat za snížení spotřební daně z piva. Padaly zajímavé argumenty: „Pivo je výstavní skříní republiky“, „Prezentace piva je služba státu“ nebo „Páni poslanci a paní poslankyně by si měli uvědomit, že kdo skutečně to myslí dobře s lidmi této země, tak nedopustí zdražení piva!“. Ten propagátor zlatavého moku nemohl být střízlivý.
  • V poslední době mě pobavily dvě slovní hříčky s příjmeními veřejně známých osob. Šéf sporťáků České televize má přezdívku Blekota. Nejdříve jsem si myslel, že vznikla v souvislosti s jeho specifickým slovním projevem, ale prý jde o anglický překlad jeho jména: Černý Ota. A také už konečně vím, za co dostal svoji funkci jeden známý politik. Zaorálek.

3 thoughts on “Zaměstnavatel nesmí špehovat zaměstnance

  1. S CIZÍM ZAMĚSTNANCEM V CIZÍM PODNIKULaco, napsal jsi velmi elegantní blog. Zvedám palec.

    Jak je vidět i rocker může klesnout do bahna rudo-techno-dechno-kýče…

    O Zaorálkovi nemohu psát, neb mám při tom rudé kruhy před očima. Tak snad to plzeňský, dělám dvě tři láhve… ročně, ale jedno vím bezpečně – nikde jsem (vyjma té "plzně") zatím nepil horší pivo, než v Česku.

  2. Vono by to s tím pivam bylo srandovní, kdyby s podobně debilním argumentem neuspěli vinaři, dokonce myslím že panevropsky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *