Modlitba pro Slavii

Sešívané zrcadlo doby


Víš, kámo, je mnoho věcí, které svým dětem musíš předat. A jednou z nich je láska k fotbalovému klubu. Jasně, existuje pouze jediný tým na světě, kde „Nikdy nekráčíš sám“. Ale Anfield Road je trochu z ruky. Pokud chceš vidět svůj klub naživo víckrát než jednou za život, volíš český mančaft. A tady už se výběr velmi zužuje. Prakticky jedinou možností, jak dětem špatným výběrem nezkazit život, je fandit Slavii.

Hele, brácho, moje děti Slavii milují. Ale jak jim vysvětlit, co se dnes s červenobílým klubem děje? Jak jim vysvětlit, že zatímco v civilizovaném světě se k fotbalovým klenotům jejich vlastníci hrdě hlásí, u nás zbaběle místo sebe nastrčí svého řidiče? Jak jim u obrázků z čtvrtečního pohárového zápasu vysvětlit, proč zástupci tupé a agresivní spodiny společnosti, neumějící nic jiného než ničit, na sobě mají slávistické dresy?

Fandit Slavii nebyla nikdy procházka růžovou zahradou. Možná právě díky tomu jsou její fanoušci jiní. Ale teď se o Slavii opravdu bojím. Stejně jako se o ní museli bát fanoušci v době, kdy komunistický režim klub přejmenoval na Dynamo. Nezbývá než doufat, že zloba, závist, zášť, strach a svár pominou a ztracená vláda věcí tvých zpět se k tobě slávistický lide navrátí.

Vždycky jsme s vámi!

10 thoughts on “Modlitba pro Slavii

 1. Řekni dětem, že Slávii koupil ňákej zasranej Sparťan, protože jinak si to prostě vysvětlit nedovedu:-/

 2. PRVNÍ DÁMA SLAVIE[1] Mod., dobře ty! Snažil jsem se být v článku korektní a vyhnout se odkazům na Spartu. Ale když už si s tím začala…

  Ano, souhlasím. Zatímco před zápasem svůj názor v poklidu vyjádřili slávističtí fandové, přestávkový program už byl v režii sparťanských magorů.

 3. Nově v tom má prsty jistý pražský radní Hrdlička provázaný s Natlandem a s akcemi zájmu na zbourání vršovického ďolíčku.

 4. ČÍ JE SLÁVIE ? NAŠE ! ČÍ ? …….V žilách mi koluje jiná krev, v srdci mám jiný klub, ale osud Slavie mi není u spodní části zad. Jsme národ polovičníků – fotbalisti napůl, fanoušci napůl, majitelé klubů napůl …

  Laco, Tebou oblíbené, a také v médiích často užívané, že Slavia má " jiné fanoušky ", mi po včerejšku potvrdilo mou tezi, že ti, kdo v jakékoliv souvislosti sebe nazývají jinými, že dělají něco jinak, že pracují jinak atd., z tohoto sousloví udělali pouhé klišé, bohužel.

 5. JINÁ JINAKOST[4] TNT, rozděluji lidi do dvou skupin. V první jsou ti, s nimiž bych na pivo šel a v druhé ti, se kterými by mi u jednoho stolu dobře nebylo. Mezi mými známými hlasícími se ke Spartě je drtivá většina těch, se kterými bych na pivo nešel. A mezi mými známými, kterým bije srdce pro Slavii, je poměr přesně opačný.

  A nemyslím si, že by to byla náhoda.

 6. Náhody neexistujíz čehož vyplývá, že člověk s charakterem pana Sosáka, je určitě Sparťan.

 7. FOTBAL BEZ FOTBALUTakhle to vypadá, když se tahá do fotbalu busines. Vím naprosto přesně, proč mě baví fotbal ale nesleduju ligu…Tohle mě jen utvrdilo,že je to v našich podmínkách ztráta času.

  Slávie je skutečně upřímně líto.

 8. ČERVENOBÍLÉ VIDĚNÍ SVĚTATomíku, určitě bych raději každých 14 dní seděl na Anfield Road nebo v mnichovské Allianz Aréně. Jenže se stejnou logikou bych se mohl zaobírat myšlenkou, že bych vlastně také raději pracoval jako inženýr v NASA.

  Ale žiju v realitě, a proto se raduji alespoň z občasné návštěvy stadionu na Slavii nebo v Teplicích. Nakrásně pak zjistíš, že vlastně ani není tak podstatná úroveň předvedené hry, ale s kým fotbalový zážitek sdílíš.

  Například teď v sobotu jsme měli s našimi prcky službu jako podavači míčů na mistrovském zápase třetí ligy. A jakýpak to panečku byl pro naše kluky zážitek, když si mohli po vítězném zápase plácnout přímo na hřišti s chomutovskými hráči z áčka.

 9. NASA:HLEDÁME ELEKTRIKÁŘERozumím Ti Laco, v tom je asi ten zásadní rozdíl. Nemám se s kým o fobtal dělit. Přesto…kdybych bydlel v Chomoutově, určitě bych na prcky chodil raději, než jezdil na Slavii do Teplic.T.

  Až nastoupím v NASA, ztratím za tebe slovo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *