Hokejová lekce národní hrdosti

MY vyhráváme, ale prohrajou zase jen ONI


Dnes ze šichty utíkáš dřív, odpoledne hrajeme semifinále. Zastavuješ se v Tescu, maj v akci půl kila národní hrdosti. Echt český buřty za dvacku. Basu piv bereš vždycky, ať stojí co stojí. Nenávist kupovat nemusíš, té máš v sobě dost. Ale k pokladně ještě nemíříš. Sakra, někde tu musí mít ty vlaječky na auto. Všichni chlapy z fabriky už je maj. Jen mistr z vedlejší dílny si je na svojí feldu nedal. Jenže on je přece ten intelektuál, minulej rok si dálkově dodělal maturitu.

Jsi trochu nervózní. Českou vlajku jsi měl naposledy v ruce na prvního máje v devětaosmdesátým. Cože? Stopade za jednu malou vlaječku? Raději přikupuješ špekáčky a vyrážíš na obhlídku parkoviště. Pár minut strachu a dvě zánovní vlaječky prakticky zdvojnásobují cenu tvýho kadeta. Auto navíc najednou výrazně lépe akceleruje. Na třicítce před školou to snadno natíráš idiotovi v Superbu. Proč jede kurva tak pomalu? Vždyť přece za chvilku hrajeme!

Mistři!

6 thoughts on “Hokejová lekce národní hrdosti

 1. ČR-ŠVÉDSKO 3:0Ty vole Laco, tos popsal přesně!!! Všechny palce nahoru.

  Jinej výsledek nemůžu dát už jenom z principu, ikdyž vím, že není dobře. Není nad to si dát se Švédy švédskou trojku, ne?

 2. Lóóójza Hadamčik !!!Laco, draku, květinová revoluce, jdeš proti proudu. Vytvoříme konspirační žigulíky, hauptnu na modro, levé dveře červené, pravé bílé a budem rozvážet letáky s výzvou ke sledování finále Ligy mistrů. Pak si u McD rozbalíme přinesenou ovarovou vepřovou hlavu a v tomto dokonalém maskování budeme šířit osvětu pomocí gest a posunků.

  Jsme Češi ! Hrdí Češi, kteří svůj tým, svého trenéra, milují a následují vždy a v každé situaci, když se nedaří, tak podrží, povzbudí, nezatratí, to si uvědom ! Jsme Češi !!!

 3. Máš recht. Taky jsem si radši pustil ze záznamu zápas Ondrášovka Cupu Kroměříž – Ml. Boleslav.

 4. VLAJKOVÍ KOMENTÁTOŘI[1] Tipování je další z dlouhé řady činností, ve který si nikdy nebyl dobrej draku. Nechci tu machrovat, ale podívej se na mezititulek. Pak pochopíš, komu mají sázkový kanceláře poděkovat, že nesází.

  [2], [3] TNT a GTI to díky svým nezaměnitelným stylům psaní dotáhli tak daleko, že už své komentáře nemusejí ani podepisovat. Kluci, gratuluju.

  [4] Vankelte, souhlas. Jestli chceš, půjčím Ti videokazetu se sestřihem gólů zápasů okresního přeboru z minulého víkendu. Zvláště vyrovnávací gól Kyjic v zápase s Droužkovicemi si budeš pouštět stále dokola. Uvidíš.

 5. Asi ne, děkuju. Tolik kvality najednou … Jo, Kyjice mají nádherný stadión, dokonce hezčí než Michanice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *