Proč neposílám novoroční přání

Když se přání stanou spamem…Aby nevznikla mýlka. Nemám nic proti tomu, když si lidé upřímně popřejí vše dobré do nového roku. Co si však myslet o lidech, kteří z internetu stáhnou obrázek s vánočním motivem, vpašují do něj své jméno a nejlépe jako půlmegovou bitmapu jej pak rozešlou na všechny kontakty, které mají v adresáři (všechny adresy jsou navíc hezky naskládány v položce Komu). Dokonce znám člověka, který takovéto přání e-mailem rozeslal nejen svým kolegům z kanceláře, ale dokonce i vlastní ženě pracující v téže firmě.

Na podobná přání neodpovídám. Reaguji pouze na ta, jež jsou adresována přímo mně a poznat je to i z jejich textu. Sám však „péefky“ neposílám. Lidem, které mám rád a vážím si jich, projevuji svoji přízeň během celého roku. Pokud patříte mezi ně, a čekali jste ode mě novoroční přání, za jeho neposlání se omlouvám.

13 thoughts on “Proč neposílám novoroční přání

 1. Ano, pod ten clanek bych se mohla podepsat, smim? 🙂 Jenom mam obavu, ze vetsina lidi muj pristup k peefkam nesdili a maji mne za asocialni osobu.
  A jeste horsi je to s hromadnym rozesilanim pohledu z dovolene…

 2. ano, ano, souhlasím v plném rozsahu i když mám trochu víc pochopení pro lidi, kteří napíšou univerzální přání a rozešlou ho všem známým. Tak nějak je chápu…

 3. pfv tuto dobu vzdy provadim prirozenou selekci "takypratel". nikomu pf neposilam a jen cekam od koho co prijde.vetsinou nic neposilaji jen pratele.ostatni me preji "VSE NEJLEPSI DO …"

 4. PFkySouhlasim Laco a lehce se kaji, že jsem pár těch PFek, resp. jednu, pár lidem poslal. Nicméně, ta jedna kterou jsem poslal, díky nějakému e-šumu, nedorazila tak jak jsem si přál. 🙁 Prostě se na to příští rok vykašlu. Stejně to je přesně tak, jak jsi to popsal ve svém článku.
  Btw smsky. Představa, že se odeslalo 65mega sms zpráv, mě šokuje. Už jen pomyšlení, že operátoři na to vydělali min. čtvrt miliardy. Osobně jsem poslal jednu sms jako odpověď. A to známému na Nový Zéland. Jeho přání bylo zjevně osobní. Jsem opravdu zvědav jaký sms rekord padne na Silvestra.. Tipoval bych si 85mega. Jen doufám, že se přes všechno snažení těchto sms maniaků dovolám kamarádovi a prohodil s ním pár slov..

 5. Silvestrovská soutěžTy Laco, nechceš udělat soutěž, kdo se nejvíc přiblíží ke zveřejněnému počtu odeslaných sms na Silvestra?
  Odměna – možnost beztrestně komentovat Tvé články 🙂

 6. Re: PFkyTvá PFka byla originální a osobní, měla pouze jednu chybu — e-mail byl v HTML formátu a foto bylo jako tapeta. Jelikož mám nastaveno zobrazování pošty jako prostý text, PFko na mém počítači ztratilo své kouzlo a původní myšlenku.

 7. Bezva nápad, prostě neodpovídat na neosobní, hromadná přání. Stejně mám ten dojem, že ten člověk co je poslal si jen tak splnil jakousi otravnou povinnost, jinak by třeba sedl a jedno odpoledne věnoval osobním verzím, tj. těm, u nichž jde opravdu poznat, že patříí jen mně, tobě atd.

 8. Lepší je přáníčko v přílozepřáníčka a pfka jsou skvělá – hlavně pak, když ti někdo pošle mail s přáníčkem, které je v příloze, kterou je wordovský dokument, obsahující velký (hloupý) obrázek a nicněříkající obecnou větu – manželce přišlo v době vánoc neuvěřitelných čtyřicet pfek tohohle typu – jeden mail měl kolem 0,5 mega…

 9. řeším to taky hromadně…Řeším to taky hromadně, ale poněkud jinak, prostě na mém webu, co čte X tisíc lidí denně, zveřejním "Šťastné a veselé", SMS ani emailový spamming nehrozí 😉

 10. Neviděl bych to tak jednoznačněLaco, váš příspěvek zní velmi rozumně a témř bych se pod něj také podepsal. Na druhou stranu bych to až tak neodsuzoval, záleží na formě.
  Pokud to je jen neosobní obrázek se jménem a dost, pak je souhlas naprostý. Ovšem pokud napíšete něco víc, nějaký smysluplný text – třeba přátelům, které jste půl roku neviděli v pár větách vylíčíte novinky ze svého života a na závěr zavinšujete něco pěkného k Vánocům a Novému roku, pak bych v tom neviděl nic špatného. Samozřejmě jako druhou podmínku bych viděl relativně omezený počet příjemců, přeposlat to bezmyšlenkovitě celému addressbooku je hloupost.
  Do druhé "rozumné" kategorie bych pak zařadil vlastnoručně vyrobená PF, která nemusí bých nutně osobní vzhledem k osobě příjemce (i kdyzž vždycky můžete připsat nějaký osobní vzkaz), ale měla by být osobní alespoň vhledem k jejímu tvůrci. Čímž mám na mysli to, že nemusí o něm nutně něco vypovídat, ale stačí, že je to vlastní tvorba, se kterou si dal práci a prostřednictvím které se nějak realizoval. Do čehož stažené a logem označené fotky rozhodně nepatří.
  A nemusí jít nutně o elektronickou formu, není nic špatného na tom nechat si vytisknout štůsek PF a rozdávat je kdekomu známému na potkání. Pokud jde o vaše originální dílečko, ať už jakkoliv neumělé, většína lidí to, myslím, ocení. (A místní počítačové "maniaky" 🙂 upozorňuji, že existují i jiná tisková zařízení než jen inkoustovka nebo laserovka – už léta se chystám k tomu, že zase vyrobím nějakou
  sítotiskovou nebo ritinovou PF, ale nějak k tomu ve shonu konce roku nenacházím čas.)

  Každopádně, letos jsem to vyřešil necelou desítkou klasických osobních papírových přání a pak práníčkem vyvěšeným na našem webu. To snad nikoho obtěžovat nemůže.

 11. Roky som vyrabal vo Photoshope vlastne PF-ka (gycove urcite neboli, ani inak neurazali), ale nikto to nedocenil, ze som si dal s tym pracu, tak tym bastardom posielam uz len z inetu stiahnute obrazky s "Stastne a Vesele…", ine si nezasluzia… A ludom, na ktorych mi zalezi, poprajem osobne (aspon telefonicky, ak to nejde inak)…

 12. naprostý souhlasjá osobně jsem za sebe a firmu, kde dělám posílal nejvíc papírové PFka, originální z fotokrámu a to ne úplně všem zákazníkům, partnerům atd… no a pak jsem několika dalším na které se nedostalo těch papírových a nebo neměli až zas tolik společného s firmou poslal elektronickou versi téhož (samosebou že ne v tiskové kvalitě)
  a ještě ve čtvrtek jsem pro jednoho našeho zákazníka (stavil se někdy kolem jedenáctý) vyráběl PFku do novin pro jejich firmu, tomu říkám šibeniční termín 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *