Autaři.cz

Autaři jsou lidé, kteří rozumějí autům a umí o nich skvělé psát. Nedávno jsem se zmínil, kolik takových znám. A jeden z nich, Libor Zezulka, který před více než rokem odešel z internetového magazínu Auto.cz a z televizního pořadu Auto Moto Styl, se vrátil. Alespoň tedy na internet.

Autaři.cz je totiž jeho nový projekt, na kterém chce prezentovat svoji představu o tom, jak má vypadat moderní web nebo blog o autech a jaký má být jeho obsah. Libor chce navíc ke spolupráci přizvat i další autory, jejichž názorů na auta si váží. Stránky budou strohé, protože kromě textů, fotografií a videí je všechno vedlejší.

Zdá se, že GTIho blog pro mě přestal být jediným zdrojem informací o autech.

 

3 thoughts on “Autaři.cz

  1. Laco, jak si Libora vážím, tak osobně dám přednost GTImu. Co jsem četl, mě ani nenadchlo ani znalostma nikam neposunulo. O sloh tu očividně nejde. Přijde mi, že Libora někdo pustil z uzdy. Už nechce být prostě ten hodný chlapec, který musí používat hlavu a teď, po těch letech rozumného odříkání, to hodlá nandat celému automobilovému světu. Proslulá Zezulkovská objektivita je pošlapána, ponížena a vtlačena do velmi milého klukovského blozísku. Asi není náhodou, že Libor nedovoluje pod svými články komentáře.

    Blozízek ale nezavrhuji. Je inspirativní si přečíst, že ášestka v základu je oproti naprosto nepovedený pětce fakt kláda…

  2. Díky za názor Tomíku (bohužel neznám celé jméno), i když mě trochu zaráží, že jeden a malinký kousek odstavce může obsahovat tolik soudů a domněnek. Ad A) web jeden na platformě Tumblr, která práci s komentáři tím klasickým způsobem á la WP, což mimochodem dokáže vygenerovat i 1000 spamů za den, neumožňuje. Proto nejsou komentáře. I když bych je chtěl. Ad B) hodný chlapec, co musí používat hlavu je moc hezké spojení a pokud byste mě znal, brzy zjistíte, že bez hlavy se nedá fungovat, takže v tomto směru se nic nezměnilo. A jestli jsem hodný, to bude otázka na jiné. Ad C) nikomu nic nandávat nechci, protože mám tu velkou výhodu, že už si nemusím nic dokazovat. Možná píšu, jak mi jazyk narostl, ano možná jsem méně svázaný tím, co diktuje čtenář Auto.cz, a možná to je špatně a možná i přesně naopak. AD D) Právě jsem začal. Budu psát testy, komentáře, nebudu soutěžit s 50 auto magazíny v Česku o to, kdo napíše dřív zprávu o 13 videu se Škodou Rapid. Tak či tak zkuste se soudem počkat třeba pár týdnů. Možná se v mých textech hlava zase objeví 🙂 Ale stejně díky, každý názor člověka posune dál. Mějte se.

  3. Libore, dovolím si nabídnout, že bychom si, pokud budete souhlasit, tykali. Vždycky jsme si tu všichni tykali. Výjimkou pro mě je pouze komunikace, která vyjadřuje k druhému jistý typ odstupu z hlediska naprosto nesouměřitelných životních postavení. To věřím, že není náš případ. Pokud stojíte o mé přesnější iniciály, Laco má mé samozřejmé svolení Vám je poskytnout.

    Co se týče navrženého schémata rozhovoru…. Znám Vás ze čtení příliš dlouho na to, abych byl spokojený se čtením, které jsem našel na autičkářích. Proto jsem neměl důvod se soudem čekat. Když jsem přečetl úvod Lacova blogu, doslova jsem zajásal. Pak už následovalo pouze zklamání. Píši to, stejně jako Vy, tak jak mi jazyk narostl. V dnešní době, kdy je na světě příliš mnoho zbytečného čtení, příliš mnoho zbytečných filmů, zbytečných divadelních představení a zbytečné muziky, je pro mě nejvyšší luxusem ztrácet čas vším, co se ukáže právě jako zbytečné. Neberte tedy má slova prosím jako kritiku, ale jako výzvu. 😉 Já o Vaše texty stojím v řadě mezi prvními, to mi věřte. Skutečně se těším, že nebudu muset číst 50x stále to samé „poprvé o Rapidu“.

    Závěrem bych si dovolil jen malé „uzemnění“. Tvrzení, že si nemusíte nic dokazovat, bývá zpravidla mylná představa o tom, že jsem na Vše připraven, všechno jsem dokázal a tedy všechno vím. S ohledem na to, že nejsme věkem daleko od sebe mohu ze své zkušenosti potvrdit, že tento životní postoj více odnáší než přináší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *