Bílek ven!

Víš, Máňo, vzpomínám si, jak jsme na podzim v dvaaosmdesátým hráli zápas fotbalový kvalifikace se Švédskem. Na Tehelné pole v Bratislavě tenkrát v lezavým počasí vyběhli páni fotbalisti Honza Berger, Franta Jakubec, Laco Jurkemik nebo třeba Honza Fiala. Pěkně si ty kluky švédský povodili a tři minuty před koncem jsme vedli 2:0.

Hele, bábo, pamatuju si pak tu fotku, která tejden po zápase vyšla ve Stadionu. Byli na ní vyfocený hráči se lvíčkem na prsou, který zklamaně odcházeli ze hřiště, ač na obrovské světelné tabuli stále svítilo Czechoslovakia – Sweden 2:0. Pod fotkou byl popisek informující o tom, že obsluha časomíry ani nestačila zapsat střelce dvou švédských gólů.

Teď se něco podobnýho stalo těm klukům vod Ericha Honekra. Ve východním Berlíně vedli půl hodiny před koncem dokonce 4:0 a přesto Švédi vyrovnali na 4:4. Takovej průšvih by se našim fotbalistům dnes stát nemohl. Určitě by se neopakoval ani ten trapas z počátku osmdesátých let. My bychom už prostě Švédům vyrovnat nedovolili.

Protože bychom hned od začátku hráli na 0:0.

10 thoughts on “Bílek ven!

 1. Hele pocem Máňo,
  to ten mančaft může trénovat zrovna ten….no ty vole, teď si nemůžu vzpomenout…no ten, třeba…jak se jmenuje…no Láďa Růžička. A navíc, co můžeš chtít od zápasu, kde hrajou tataři s bulharama.

 2. Laco, je to smutné, ale i absence diskuze naznačuje cosi o schizofrenní situaci, ve které se repre nachází. Rád bych si o dobrém fotbale něco přečetl a napsal. Místo toho musíme trpět, když se “ Bílek ven “ pouští do boje s médii a vlastními fanoušky.

  • TNT, fandění fotbalové reprezentaci je pro mě vrchol. Nic není víc, ani návštěva Anfield Road. Neodvolávám trenéra Bílka, to mi nepřísluší. Musí jít stranou i to, že je Sparťan. V reprezentaci jsme na jedné lodi. Jen mi prostě nesedí. Z trenéra musím cítit rozum a srdíčko. Pan Bílek dle mého nemá ani jedno.

   Přesto stále vozím na autě dres české fotbalové reprezentace.

   • IQ + SRDCE = ŠKODA, že Bílek nemá

    Laco, já mám v srdci klub. Ale reprezentace je pro mne svátek, národní hrdost, pýcha. Trenér mi svým přístupem nereprezentuje ani jedno.

    Máš pravdu, nepřísluší nám odvolávat trenéra. Pokud to ale neudělají odpovědní, tak se nikdy nedozvíme, jestli pro mne nepochopitelnými výroky o tom, že nemáme kvalitu, nehovoří o sobě.

 3. Trefné … navíc kdo vloni sledoval plzeňské tažení pohárovou Evropou, tak mohl vidět, že i proti Barceloně se dá hrát se ctí. Prázdný fotbal, který v průběhu zápasu nevzbuzuje emoce … jednou či dvakrát budiž, ale hrát to konstantně je nesmysl, který i pravověrného fanouška nakonec jen odradí … příště tedy snad radši prohrát, ale se ctí. Změna trenéra je v této situaci namístě.

  • Ano Lubo, Plzeň je dobrý příklad. Dnes jsem slyšel, že v teoretické rovině se uvažuje o Tlustém Hagim z Plzně. Já ho živě viděl naposledy proti AC Milan a většina kolem stojících se mu smála, ale to bylo spíš tím, že jsem byl v sektoru hostí. Nakonec i kolegové tifossi uznali jeho kvality. Pokud mi trenér zavolá, doporučím ho s klidným srdcem.

  • Souhlas, Luboši. Problém národního mužstva vidím v tom, že naši neumí prohrát alespoň tak, aby z toho fanoušky nebolely oči.

   Soupeř může být lepší, ale pod našimi hráči musí hořet tráva! Protože se tak děje jen v koncích zápasů, je chyba především v koučování.

   Pokud trenér po zápase prohlásí, že hráči hráli 75 minut špatně, aniž by na to během té doby jakkoliv reagoval, sám se nepřímo označí za viníka a má být odvolán.

   • S prvními dvěma odstavci Laco souhlasím do puntíku.

    Příčinu “75 minut“ vidím ve snaze hráčů, dodržovat trenérovy pokyny. Pak začnou hrát po svém a jde to. Tento trenér koučuje prokazatelně špatně.

    • TNT, asi budeš mít pravdu. Podobný problém totiž řešili už v Houslicích. Trenér Hnátek měl podobnou taktiku jako náš reprezentační trenér. Dlouhé nakopávané míče za obranu a trefovat zařízení.

     To se nelíbilo hráčům, takže se nechali přesvědčit kapitánem Jirkou Luňákem k taktice „trojúhelníky á la AC Milan“ a díky tomu otočili zápas s Kostomlaty!

     • To už není náhoda. Zrovna tuhle taktiku jsem doporučoval panu Komňackému. Pak ho vyrazili. Všechno do sebe zapadá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *