Elton John: The Diving Board

Jsou hudební počiny, které by tě minuly, nebýt doporučení hudebních autorit. Tomíkovi tak například díky za koncert The Wall, GTImu za desky Marka Knopflera nebo Madeleine Peyroux. A pak tu máme ještě Vojtěcha Lindaura s jeho pořadem Svěženky a machři.

Každý čtvrtek mezi sedmou a osmou večerní na Radiu Beat známý tuzemský hudební publicista představuje nové interprety a jejich legendární vzory. A mezi legendami zaznělo jméno Elton John. V souvislosti s jeho aktuální deskou The Diving Board.

Nevěřil jsi svým uším. Ten největší z kýčařů mezi Siry že zaujal tuzemského hudebního kritika par excellance? Dal jsi nové desce Eltona Johna šanci. A znovu jsi nevěřil svým uším. Britský pop, blues, černošská muzika a jazz, vše vzájemně propojeno tak lehce a přirozeně.

Už nebudeš plakat jen pro jednu svíčku ve větru. Vždyť díky této desce i slepý lukostřelec ve tmě trefí cíl, hluchý poutník v krajině ticha zaslechne tóny celého světa a každý z nás může být básníkem a pomocí slov přeplavat moře z tekutého písku.

Proč by tedy právě teď Elton John nemohl přepsat hudební mapu tvého života?

3 thoughts on “Elton John: The Diving Board

  1. …ty v..e Laco, ty mi stárneš, néé že by to bylo špatný…ale běhat na to fakt nebudu…a na pohřbu mi to snad nepustěj

    • Martine, v srpnu jsem při běhání poslouchal novou desku Roda Stewarta. Bylo to takové… povznášející.

      Asi fakt stárnu.

      • …já běhám na Horkýže a na ejsí, zatím zpomalovat nebudu.. potkáme se na horách…měj se

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *