Jsi než to, co tvoje auto

Jsou to přesně tři roky, co jsem si objednal auto, které jsem poprvé naživo viděl až ve chvíli, kdy mi ho přivezli. Jen pár týdnů poté jsem popsal své první zkušenosti v článku, který právě vychází v reedici.

Z deníku spokojeného a vyrovnaného řidiče

Nezávodím, vítězím. Předjede mě kovboj ve vytuněném kadetu. Očividně si chce něco dokázat. A povede se mu to. Koncová světla jsou tím posledním, co z jeho auta vidím. Je určitě spokojen. Stejně jako já. Nechtěl jsem totiž z jeho auta vidět víc. To ale neznamená, že si jindy nezkusím, jestli mají v automobilce dobře nacejchované stopky, kterými měří zrychlení z nuly na sto. Neřeším, že mi na světlech při rozjezdu nepískají gumy. Vím, že první v křižovatce mohu být i bez gumového podpisu na asfaltu. Nezávodím, vítězím.

Haldexová neokázalost. V závěji je zaparkováno několik aut. Všichni odjíždíme. Nespěchám. Postupně pomáhám vytlačit na silnici všechna auta. Poslední řidič zůstává a nabízí pomoc na oplátku zase mně. Vím své, ale neposílám ho pryč. Bez zaváhání a jediného proklouznutí vyjíždím z hlubokého sněhu a míjím jeho zdvižený palec. Nechtěl jsem mít na zádi auta nápis 4×4. Připravil bych se o tyhle zdvižené palce. Už by nepatřily mně. Haldexová neokázalost.

Komfort jako krédo. Rád řadím. Miluji ten pocit, když řadící páka s milimetrovou přesností zapadne kam má. Miluji ten pocit, když se tak stane v tu pravou chvíli. Pomůže pohled na otáčkoměr. Pomůže zvuk motoru. Pomůže pohled na počítačem doporučované zařazení rychlostního stupně. Rád řadím. Přesto bych ve svém příštím autě chtěl mít automatickou převodovku. Komfort jako krédo.

Slepice nebo vejce? Přemýšlím, co bylo dřív. Koupil jsem si auto dle svého naturelu nebo jsem své chování přizpůsobil autu, které jsem si koupil?

5 thoughts on “Jsi než to, co tvoje auto

 1. Příjemné nedělní počtení Laco. Potěší vychovaný řidič a navíc tady je vidět, že když si dobře vybereš, stačí Ti na celý….každej podle svých možností 😉

  Superb zraje, Superb volba! Palec nahoru

 2. JAROMÍR ŠKODAVICA – SUPERBÁLNÍ

  Je to Škoda, nebo není,
  před očima se nám mění.

  Jezdit s ní už není hanba,
  vnitřek Volva, kastle Báva…

  Strejda Tomík, zvedá palec,
  tenhle Superb, to je mazec !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *