Kde koupit kolo

Jak kupovat kola už tady všichni víme. Prostě se zeptáš místního osazenstva, přečteš si všechny dobře míněné rady a tipy, aby sis nakonec potvrdil, že nikdo nedokáže velocipéd vybrat lépe než ty.

Snad jedinou radu, kterou jsi bral vážně, byl tip na prodejnu Kola Hnízdil. Ostatně, vlastně ani jinou možnost nemáš, je to jediný obchod v okruhu dvaceti kilometrů od Tvého domova, kde prodávají kola zvolené značky.

Napíšeš strohý mail panu majiteli. Poptáš tři kola. Zajímá tě cena a datum dodání. Dvě kola mají skladem, zbývající bude v obchodě dva dny po objednání. Sleva 20 % z doporučených cen vzhledem k tomu, že se jedná o letošní modely, příjemně překvapí.

Uděláš si s dětmi výlet do Kadaně, osobně se setkáš s panem majitelem a vyzkoušíte si velikosti kol. Podáním ruky kola objednáš a než doma stačíš sestavit střešní nosiče kol, dostáváš informaci, že zboží je připraveno. Důvěru vracíš tím, že kola zaplatíš předem.

Mimochodem, nosiče. Kupuješ model Thule ProRide 591, internetový prodejce dodrží slib, že pro všechny nosiče sjednotí zámky a ty jsi při kompletaci a následné montáži na vůz překvapen tím, jak překotný vývoj tento segment prodělal.

Když se konečně udělá hezky, jedeš si pro kola. Několik desítek minut se ti v obchodě věnuje technik Martin Šindelář, který trpělivě a fundovaně odpovídá na tvé nezkušené dotazy typu zda se do zakoupených modelů kol leje benzín nebo nafta.

Jak kupovat kola už tady všichni víme. Teď už tu všichni víme i kde. Na náměstí v Kadani. Kola Hnízdil.

19 thoughts on “Kde koupit kolo

 1. Jo, je fajn si to takhle zařídit. A přesně tak to má v životě být. Koukám, že autu to stále sluší. Kolům a Kadani též. Co dostal malej, nějaké stylové odrážedlo?

  • O KOLEČKA VÍC

   GTI, to je témat v jednom komentáři. A přesně tak to má v životě být.

   Kola Hnízdil vážně pecka. Od začátku do konce profesionální přístup. Na všech úrovních. Kdyby tým v tomto obchodě podobně prodával a servisoval auta, koupím si od nich snad i Hyundaie.

   Hezkým oslím můstkem přecházím k Superbu. Jo, auto vypadá stále stejně, díky za postřeh. Je skoro až neuvěřitelné, že za pár měsíců ho budu jezdit už čtyři roky.

   Nedávno ale tady v diskusi proběhla má sebereflexe, že jsem se s tím autem ani po letech tak úplně neztotožnil. Dodnes se mnohem lépe jako řidič cítím v osm let staré Octavii, se kterou jezdí Markéta.

   A Mates? Ten má asi největší vozový park z rodiny. V záplavě odrážedel, šlapadel, koloběžek a malých kol se přestávám orientovat a nevím, v čem teď aktuálně jezdí.

   Jak se tak dívám na fotku z nedávné procházky, střídá to i Adam.

   • Shodou náhod jsem u té debaty Laco byl. Máme stejnou autohistorii ( teda poslední dvě štace ) a měli jsme i stejné pocity. Ano, píšu měli. Krátce po té debatě jsem po 2 letech změnil polohu, rozuměj za volantem, a s autem jsem se konečně sžil.

    Zkus to taky, Superb si zaslouží druhou šanci 😉

    • TNT, za volantem jakéhokoliv auta je možná pouze jedna poloha. Ta správná. Mírně pokrčené ruce na třičtvrtě na tři, mírně pokrčené jsou i spodní končetiny a všechny nohy na dvanáctce. Přesnou polohu sedačku mám pro tyto účely nastavenu pod číslem jedna.

     Bohužel jí to musím stiskem jedničky snad každý druhý den připomínat, sedačka totiž samovolně cestuje (asi nějaká fíčura, zkusím se ve Škodovce zeptat, kde se vypíná automatické hledání vhodné polohy).

     Hlavní průšvih ovšem vidím ve tvaru sedačky. Samozřejmě, v ramenou je to OK, ale zbytek těla mi v ní plave.

     • To plavání v sedačce vyřeší shyby na hrazdě se závažím, a to ve 4 sériích po 10 opakováních, 2×týdně, po dobu 6 měsíců ;-).

      • Vankelte, díky za tip, ale znám jednodušší způsob. 4x denně svíčková s 10 knedlíky, 2x týdně, po dobu 6 měsíců.

 2. Hnízdil …. ale jo, kdyby jsi rozšířil okruh za hranici 20 km, našli by se možná i lepší, i když vlastně – co vylepšovat, viď?
  Až budeš potřebovat po čase odborný seřízení s komentářem, dám ti kontakt na „svého“ servismana, kterýho máš skoro u baráku ;-).
  Tak aťvám to frčí!
  Jedna technická: Tři kola na čtyřech – to třetí je v kufru nebo blbě vidím?

  • Díky za přání Vankelte.

   Vidíš dobře, třetí kolo na střeše skutečně není. Adámkův bycikl je v kufru.

 3. RODINNÝ WEB

  Vankelte, je smutný, že data musí oběhnout celej svět na to, abys jako soused sdělil, kde se nakupuje líp. Mimochodem dne vím, že si byl kdysi i můj soused ob dvě patra 😉

  Jinak Hnízdil…Tak to je pán, moc šikovný pán…jak jinak než z Vejprt! Jeho maminka mě učila ruštinu. Ještě pár let totáče a mluvil jsem jak rodilej mluvčí. Znám se s ním osobně. Nepojíme mě s ním však cyklistika, ale muzika. Když jsem viděl někdy po devadesátým u něho v obejváku prvně jeho Tannoye, odcházel jsem s mokrým spodním prádlem 😉 Tehdy jsem pochopil, že katalogem Quelle nekončí svět.

  • Tomíku, já nejsem Lacův soused a nevěděl jsem, kdy co Laco plánuje. Navíc měl svá kritéria mj. co do vzdálenosti pořízení.
   Fakt jsi byl soused? U nás v pasťáku ale byly jen dvě patra ….!? Tak kdepak jsi bydlel?

   • Přesne Vankelte! Bori, III. nápravná, 2 patro – sektor 3C.
    Púvodnje bez možnosty propuštění. Ale Venca nakonec asy přečet všecki moje srdcerivní dopysy tak sem tu!

     • Ne ti vole tu mam na péru. Na kulích mám ti háki co su postranách!

      Na prdely mam vytetovani kozi y s bradavkami.

      No a na zádech tam mám vorla, tomáše vorla!

      😀

 4. Teda né že by Laco nebylo zajímavý, že nejlepší kola jsou ty z Kadaně, ale zhruba před tejdnem jsi tu svatosvatě slíbil, že na měsíc sundáš kuchařskou čepici a bude se tu servírovat, servírovat a servírovat:-) … neboj štamgasti Ti neutečou a když jo tak se vrátí až přijdou na to, že v kuchyni je zase šéfkuchař … a řada hostů ještě nepřevzala povinnou službu … Mod, Jeanne, GTI, Vankelt a další … strč jim do ruky vařečku, vydej povely a ať už je to na stole:-).

  • Lubo, jednou kuchař, vždycky kuchař. Ten měsíc, to jsem původně myslel, že jako pak seberu všem klíče od kuchyně. Čas ale ukáže, jak moc je stávající model fungování restaurace životaschopný.

   Služba v kuchyni není povinná. Sám víš, že jsem nikoho neoslovil, všichni hostující kuchaři se přihlásili dobrovolně. A že se dosud o službu nepřihlásila žádná z místních návštěvnic?

   Není divu, ti nejlepší šéfkuchaři na světě byli přeci především muži.

  • Lubo, je to blog, živý organismus… Ono to klidně může skončit tak, že my tu budem psát a Laco se bude ptát, jestli si může něco vydat.

   A co může…. ono to už začalo. Dnes ráno mi psal, jestli by mohl v neděli publikovat. Říkám sorry Laco, neděle je moje.

   Nevěříš ? Tak v neděli přijď na oběd.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *