Letadla

Jen pár hodin po premiéře bereš své dva kluky do kina (pro tříletého je to doslova premiéra). Sám se také těšíš jako malý kluk. Jasně, Pixar. I když poprvé bez úvodní lampičky. Ale hned první záběr vnáší do sálu jasno. Vítej ve světě, kde Auta mají křídla.

Možná si zpočátku budeš myslet, že nejde o nic jiného než nenápadně maskovanou trojku Aut. Chybí opravdu jen kousek, aby se někde za vraty hangáru objevil Blesk nebo Burák. Ale skoro bys přísahal, že Luigi a Guido si malý štěk v Letadlech vyprosili.

Podobně jako ve dvojce se však nemůžeš vyrovnat s kosmopolitním pojetím příběhu. Dnes už se prostě americké filmy netočí ani v Hollywoodu. V příběhu tak nechybí Brit, Mexičan, Němec či nějaký Asiat. Samozřejmě všichni dostatečné zkarikovaní, aby se bavili i dospělí.

Jenže od poloviny filmu na tohle všechno zapomeneš. Animace jako vždy dokonalá, střih úchvatný, dynamika leteckých záběrů dechberoucí. Ale tohle jsi samozřejmě čekal. Předvídatelný je i příběh, originální není ani myšlenka, že přátelství je víc než závod.

Přesto jsi měl chuť na konci filmu vstát a jít si s hlavním hrdinou chlapsky plácnout. Sice tady všichni víme, že cestou k cíli musí vítěze provázet pokora, ale naštěstí i v tomto filmu opět zazní, že v každém závodě je důležité být rychlý jako jaguár a silný jako medvěd.

A že ne každý závod musí být legrace.

18 thoughts on “Letadla

 1. Laco, děkuji za recenzi. Je jasný, že mě to nemine.

  Nemůžu si pomoct, ale přál bych si, aby ji napsali kluci (teď teda nemyslim TNTeho a GTIho). Stejně tak bych viděl, že by tady na to odpověděly všechny naše děti 😉

 2. Ale to víš, že má Laco. Má to koulí, že bys je do konce života neunosil. Jsi furt stejně dobrej. Co dobrej? Nejlepčí!

  Jen by bylo hezký to vidět nadšenýma očima dětí 😉

 3. To je všechno krásné Laco, letadla a tohle, ale já bych se Tě jako odborníka na domácí práce, především tedy sešívání, rád zeptal, jak to vidíš. Myslím jako tu Slávii. To teď bude každý zápas se sedmičkou? Tomík psal něco o sázkách, tak přemýšlím, že bych své roční sociální dávky poslal před příštím zápasem do Formule, akorát nevím, jestli Slávka těch sedm dá, nebo dostane. Poraď takto veřejně. I ostatní Ti budou jistě vděčni, my Ti nemůžeme pořád jenom dávat, my chceme i brát.

  • ČERVENOBÍLÝ PŘÍBĚH

   TNT, se Slavií to bylo včera v Chomutově dohodnuté. Ale ne kvůli sázkám, nejsme v Kolumbii. Důvodem bylo video, které jsem na fotbale točil. Potřeboval jsem příběh. A napadlo mě, že by bylo hezké, když Slavie sedmičku odčiní sedmičkou.

   Málem jsem ale točil jiný příběh. Šel jsem s kamerou do sektoru slávistických fanoušků. Těžkooděnci, kteří mě tam pouštěli, se na mě dívali jako na blázna, ale akreditační kartička těžká železná vrata otevřela. Než jsem stačil natočit použitelný záběr, oslovil mě jeden kotelník:

   “Di do vole prdele s tím video, ty buzno!”

   Naštěstí byl tento sympatický hoch ve skupince s transparentem “Slavia intelectuals”, takže mi kameru pivem nepolil.

   Video již brzy k vidění zde.

   • No Laco, s kamerou do kotle…. to je jako … s kamerou do kotle. I kdyby Ti z kapsy čouhal Oskar, těm chlapcům v mikinách s kapucí jde hlavně o to, aby byli k nepoznání. Takže Tvůj výlet hodnotím jako úspěšný. Nejde o kameru, tu bys koupil novou, důležitý je stav chrupu. A to je podstatný.

 4. Hele chlapi, stejně jsme tu sami. Jsem si včera spravil chuť. A co Vy?
  Jsem Laco vole Ti chtěl psát, jestli ještě kurva fandíš (i když teda ne Slávce), ale nakonec jsem toho nechal, pač pak skrze, jak jinak než mimořádně vtipnou, komunikaci s tebou nesleduju ty důležitý věci a to je podstatný.

  • Tomiku máš recht. Kucí plzeńští to šolíchali… nádhera. Hele já jen doufám, hlavně teda kvůli vám, že lyže jdou jdou těm klukům slovinským líp.

   • TNT, když doufáš, tak vlastně tápeš. Ale neboj, třeba taky najdeš odvahu udělat krok vpřed směrem do Slovinska a reálně vyzkoušíš 😉

    Jóóó ale dneska. To bude teprve něco hoši! Svátek, který může trumfnout snad jedině finále Evropy a světa. Na tom se doufám shodneme. Až ten pažit dneska kucí vopálený v Edenu pěkně načechraj, tak hádám, že sešívaný ho budou už jen holit a vystavovat za vstupný. Jsem upřímně zvědavej, jestli najdou odvahu na něm hrát 🙁

    • Tomíku, jediné, co omlouvá Tvůj komentář, je absolutní neznalost fotbalu. Vždyť koho zajímá nějaký Superpohár, na kterém není super ani jeho název.

     Vůbec nechápu, proč spolu hraje vítěz Ligy mistrů (Respect!) a vítěz nějakého turnaje looserů neschopných postoupit ze základních skupin výše zmíněné soutěže.

     Věnuj se Tomíku prosím i nadále raději jen cyklistice.

    • Tomiku, ten superpohár… nebudu tak příkrý, jako Laco, ale použiji tvou repliku. Doufáš, že se shodneme. Tápeš, neshodneme. 😉

     Je to zápas navíc, hraje se v nové sezoně, nemá náboj, energii, hráči nemají motivaci. Je to pouze marketing, přátelák, něco jako silvestrovské derby pražských eS. Každý zápas v kvalifikaci o LM a EL mě zajímá víc.

     • Hoši vole, vím, že závidíte, že na to můžu koukat z vokna, a že uvidim víc celebrit než znáte z koncertu Kely Family.

      Vole pro mě je to svátek svátků, a u nás! Jenom taková třešinka na chuť.

      Ale jo…máte pravdu, hraje se to tu furt. Jednoho ta kvalitka už omrzí.

      Kurva, že já se s Váma vůbec kamarádim.

      • No tak promiň, vole, no. Já jsem starej chlap, mi bouchly saze. Dyť já jsem jenom unavenej kluk.

      • No tak taky promiň no. Superpohár taky pohár. Já jsem jenom podráždenej starej jezevec, kterej chce trochu tý vole úcty.

 5. Ty woe, co je? Jede se Vuelta a MS bajků a vy tu rozebíráte nakopávanou?
  Ste si posrali kopačky, né?
  PS: pro Laca – Vuelta není něco mezi vuvuzelou a Peltou.

  • Vankelte, Vuelta mi připomíná slovo, které přesně charakterizuje můj vztah k cyklistice – VULVA.

  • Dneska byl moooc dobrej den Vankelte, o tom žádná! A vůbec se mi letošní cyklistická sezóna líbí 😉

  • Jasné Vankelte, to jsou přesně ty jiné věci, které jsou taky podstatné a ne furt ten blbý fotbal.

   Těším se na toho našeho bajkera…. Jarda… sakra jak se jmenuje…. takový trochu jakože postižený…. jo… Jarda Šilhavý!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *