Michal Bílek for prezident

Všichni tady víme, že na Facebooku jsou jelita a na Twitteru je elita. Důkazem budiž mé tweety, které jsou k dispozici v pravém sloupci na hlavní straně tohoto blogu. Tuto možnost jsem zde zprovoznil pro ojedinělé případy z řad mého ctěného čtenářstva, které z nějakého mně nepochopitelného důvodu účtem v elitní společnosti Twitteru nedisponují.

Nově se k nám na Twitter připojil trenér fotbalové reprezentace České republiky pan Michal Bílek. Je to skutečný kouč a motivátor, stratég a inovátor, a proto je mojí povinností jeho skvělé myšlenky a postřehy šířit dál. Mému blogu se dostalo od reprezentačního manažera (a mého kamaráda) Vládi Šmicra svolení některé trenérovy zásadní tweety publikovat.

V čem spočívá tragédie současného fotbalu? Všichni chtějí góly, ale krásně zformovanou obrannou linii neocení nikdo. Je mi z toho smutno…

Pokud bych měl volit mezi Pekhartem a Lafatou, vyberu si Sivoka.

Messi? Ano, určitou kvalitu má, to připouštím. Na můj vkus ovšem střílí až moc gólů a naopak se málo zapojuje do obranné fáze. Zlatej Réza.

Zjišťoval jsem si na Pravidlové komisi FAČR, zdali je možné postavit dva brankáře, protože opatrnosti není nikdy dost. Bohužel to nejde.

Škoda, že český fotbal také nemá nějakého svého Jágra. Hnedka bych ho šoupnul na beka.

Vsadím se, že jste včera sledovali Ligu mistrů, že? A vidíte – já celý večer strávil u videa a magnetické tabule, hlavu plnou nápadů.

Zranění Jiráčka? To není dobrá zpráva. Ale na druhou stranu – na jeho postu jsem si vždy dovedl představit defenzivní štít. Vyzkoušíme!

V nominaci na Zlatý míč 2012 není ani Jarda Plašil, ani Réza. To mi připadá naprosto skandální.

Večer jsem studoval pravidla fotbalu. Pozoruhodná publikace. S překvapením jsem zjistil, že pravidla umožňují kromě bránění i útočit.

9 thoughts on “Michal Bílek for prezident

 1. Hele pocem Laco, tohle jste si se Šmícou vymysleli, že jo? Protože jestli ne, tak Bílek jednoznačně kandiduje ve Zlatým míči v kategorii fotbalový Jára Cimrman.

  • Nene Tomiku, je to pravda, taky jsem to na vlastní oči četl. A všechno není úplně mimo. Třeba použití defenzivního štítu místo ofenzivního záložníka. To je fotbalový fištrón ve své nejčistší podobě ! Já bych mu poradil, aby obětoval i Pekharta. Ale neznám se s manažerem.

   • TNT, Pekharta pan trenér už obětoval. V nominaci na zápas se Slovenskem není.

    Začínám mít o pana trenéra vážné obavy. Jestli mu už i Pekhart připadal přehnaně ofenzivní…

 2. Když se byl pan Bílek podívat na derby Lipenec – Tuchořice (ne, to už za ně Jiráček nehrál, pozn.), tak i děti za vlastní bránou, co podávají balóny (nebo i míče), umravňoval, že jsou moc vpředu.

  • Věřím, Vankelte, to je celý on.

   Když už si propálil tento incident, pustím ven jednu zákulisní informaci. Šmíca si mi tuhle stěžoval, že má s panem trenérem špatné vztahy. Prý mu pan trenér nemůže odpustit, jak ve finále Ligy mistrů kopal za Liverpool penaltu zbaběle ze značky pokutového kopu a ne až z půlky.

  • Ano, na to si vzpomínám, taky jsem tam byl. A když jsem šel o přestávce na párek, tak zaplatím, natahuji ruku k prodavači pro tácek, když v tom mne někdo chytí za rameno. Otočím se… Michal Bílek. A říká mi: Nespěchej, tyhle párky nemají kvalitu, vrať se zpátky na konec fronty a počkej si na další.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *