Olympiáda nedospělých

Víš, kámo, nikdy jsem nečetl, že by se nějaký sportovec ostře vymezil proti Pražskému jaru nebo Mezinárodní konferenci o Esperantu. Proč taky. Nemá důvod. Trénuje a připravuje se, aby dosáhl svého snu a mohl se zúčastnit olympijských her.

Není divu. Olympiáda je nejsledovanější světová událost. Pozitivní emoce vzbuzující akce. Tisíce sportovců stovek národností se shodlo na společných pravidlech. Chovají k sobě vzájemnou úctu a na konci soupeření si podají ruce.

Hele, brácho, ale tohle nedá spát řadě intelektuálů. Lidé, kteří nikdy nebyli v tělocvičně a kliky dělají jen pomoci tlačítka na počítačové myši, se začnou ostře vymezovat proti něčemu, čemu ani zbla nerozumí. A dokonce se tím veřejně chlubí.

Jde jim to dobře. Ostatně, trénovali na to celý život. Poctivě se připravovali. A jednou se snad dočkají vlastní olympijské disciplíny. Osobně bych ale u předávání medailí za zapšklost a povýšenost být nechtěl.

10 thoughts on “Olympiáda nedospělých

 1. Co na to říct, no? Snad jen: „všechno špatně!“ Podle palců pod článkem to bohužel ani není názor jednotlivce. Si tak říkám, jestli tou skupinou není spolek obézních cukrovkářů (bez posměchu). Nezbývá, než s nimi soucítit.

  • Vankelte, jako pouhý televizní pozorovatel olympiády nesouhlasím. Mám opačný názor. Přenosy nejsou přerušovány komerčními přestávkami, po obrazovce neběhají žádná firemní loga, která navíc absentují i podél sportovišť. Tam vidím jen nápis London 2012 a olympijské kruhy.

   Jaká úleva proti TV přenosům z jiných sportovních událostí.

   • Televize nebyla přímo myšlena. Olympiáda je byznys, nejen OV to ví (viz. množství úplatků členů při volbách kandidátů OH). Trochu mi to připomíná proč IIHF odmítá pořádat MS třeba jednou za 2 (nebo i 4) roky: Odpověď IIHF – MS každý rok vydělává a to má přednost.

 2. Vankelte, chvilku jsem přemýšlel, jestli napsat, že s něčím je možné souhlasit. Je toho tam ale tolik mimo, že pár nádechů na myšlenku nemůže celý ten nesmysl povýšit na téma k diskuzi.

 3. Trosečník života, který se křečovitě drží klávesnice. Poslední jistoty, která mu zbyla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *