Podfukáři nejsou podfuk

A máme tu pokračování. Tedy hlavní téma k původnímu podtémíčku. Hned v úvodu trochu odbočím. Nedávno jsem byl na svatbě. Opomeňme fakt, že to bylo půlnapůl zbytečné. Přejme jim to. Podstatné je to, že novomanželé měli mimo jiné namísto obvyklých špatných tanečních kreací ožralých účastníků podpořených oplzlými hity typu „Jede jede mašinka“ objednaného kouzelníka. Iluzionistu, chceš-li. Na kouzla tady snad nikdo nevěříme.

A nebo že by? V tom si na konci představení udělej pořádek sám. Tak tedy. Celou dobu jsem seděl vedle něj. Vysmíval se mi, nám, ponižoval mě, nás. Věřte mi, že ať jste dělali, co jste mohli, neměli jste šanci cokoliv odhalit. Znovu. Měl jsem okolo sebe mudrlantů ažaž, takže mi prostě věř a už vůbec tu nerozvíjej debaty „to je jednoduchý, to se musí takhle!“ Prostě a dobře, obyčejný člověk vypadá vedle takovéhoto kouzelníka-iluzionisty jako totální trotl. Každopádně toto vše byla jen předehra k tomu, co mě teprve o pár dní později čekalo.

Upoutávky na posledním květnovém filmovém představení nás s kamarádem navnadily tak, že jsme čekali na slibovaný zážitek ve frontě před prázdným kinem nejmíň čtyři hodiny. Ani vypadlé napětí v komplexu multikina, které ještě zvýšilo naše napětí o dalších 20 minut, nebránilo tomu, abychom to ten den prostě dali. Stačí malý, kapesní, příruční… no zkrátka takovej ten obyčejnej pártunovej generátor. Ten zážitek za to totiž stál… Kouzelnická show, jaká nemá obdoby! Herecké obsazení, střih, kamery, zvuk, hudba…(4dé efektům se vyhneme velkým obloukem), režie… Není co vytknout. Já tedy rozhodně nejsem hoden. Tady jedině z oboru snad Laco.

Tajming, žádná hluchá místa, nekonečné množství otázek a žádné odpovědi k nim jsou zárukou gradace až do samotného vyvrcholení. Dokonalý dechberoucí zážitek. Přesto všechno Ti ale nemůžu zaručit, že i ty budeš nadmíru spokojen. Jediné co vím, že větší iluzi si ještě neviděl. Budeš kroutit hlavou, budeš se v agónii své vlastní omezenosti smát. Smát sám sobě. Proto mám jedinou radu a jedno doporučení. Rada zní: „ Nevzpouzej se, pouze se bav a hlavně NE-MY-SLI!“ A to doporučení: „Hltej naplno plnými doušky do poslední vteřiny. Druhou příležitost k tomu už nikdy mít nebudeš.“

PS: Pochop o filmu Ti tu fakt psát nemůžu. Jednak bych porušil autorský práva a pak…prostě na to jdi!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *