Pot a krev

Máš to tam rád. Pár správných chlapů, chladná ocel, rocková muzika, vůně aminokyselin. Za ty roky se znáte, povídáte si, takže víš, že ne všichni bodybuildeři mají v hlavě srolovaný mokrý hadr. Na filmu Woodyho Allena bys sice nikoho z posilovny v kině nepotkal, ale to jen proto, že na tenhle typ intelektuálských filmů sám nechodíš.

Nový film Michaela Baye Pot a krev, to je jiná. Půlka obecenstva dorazila do kina v tílku, místo coly a popcornu si do sálu přinesla proteinové nápoje a müsli tyčinky. Není divu. Hlavní hrdina filmu je fitness trenér, který mezi benčem s úzkým úchopem a modelováním kvadricepsů myslí jen na to, jak snadno přijít k penězům.

Do svého plánu na únos jednoho prachatého žida zasvětí své dva kámoše z posilovny, kluky narozené pod vlajkou z pruhů a hvězd, kterým přistěhovalci berou šanci prožít si vlastní americký sen. Ti tři borci ovšem netuší, že jsou mnohem hloupější než plně naložená RZeta a jejich plán tak zcela přirozeně skončí fiaskem.

Film je zajímavým mixem černé komedie, akčního filmu a thrileru, který sám sebe shazuje. Je to jako když vezmeš Pulp Fiction a napumpuješ je testosteronem. Od chvíle, kdy jsi film viděl, tu myšlenku nemůžeš dostat z hlavy. Bylo jen otázkou času, kdy tvůj život dostane nový smysl. Nyní se to stalo. Máš to. Nové životní motto.

Jmenuješ se Laco a věříš ve fitness.

5 thoughts on “Pot a krev

 1. HISTORKY Z POSILKY

  Sakra, Laco, tohle je recenze opravdových znalců! Nám by bývala stačila obyčejná instantní recenze a Ty na nás vytáhneš tuhle gurmánskou specialitu. Co je to za příchuť?

  Může být, ale srovnávat to s Quenťou? Mistrem konverzace? Je to podobné, někdo by řekl i stejné, ale nakonec je to úplně jiné. Podstatné jsou ty drobné rozdíly, které Ti zůstanou v hlavě, pokud teda hlavu máš, protože pokud jsem dobře informován o situaci, máme tu auto plus tělo mínus hlava v garáži.

  • TNT, historky z podsvětí jsou prověřené léty a počtem zhlédnutí. A navíc já je už roky neviděl, takže se možná opravdu pletu a srovnání s předmětným filmem kulhá.

   Ale byly tam momenty, které mně ten film připomněly, i když teda, pravda, třeba o ceduli „Sklad mrtvejch negrů“ se tam nikdo nebavil.

 2. Motto: Včera nám do fitka dovezli nové činky, doufám, že budou stejně těžké jako ty dosavadní…

  Mistrovská prácička. Tílkaři také byli, ale po deseti minutách odešli. Měli asi strach, že ta sranda je i o nich… Jenomže ona to zase taková sranda nebyla, když si člověk uvědomí, že sledoval pravdivej masakr.

  Netahal bych do toho Tarantina, to je samozřejmě jiná liga, avšak aby si někdo dokázal udělat z „emerického snu“ takovou sžíravou prdel (Laco promine), to se opravdu jen tak nevidí.

  No jo, no, co naděláš, když mě se u nás ve fitku moc líbí. Proč? Maj tam fajnový činky…

  • GTI, tak teda jo, Pulp Fiction beru zpět. Slibuji, že když už budu chtít Pot a krev s něčím srovnat, vyberu si raději snímek Big Lebowski.

   A pravdu máš také v tom, že to opravdu místy nebyla sranda, když si člověk uvědomil, že příběh má reálné základy. Možná právě toto mi bránilo si scény a hlášky užít jako v případech Pup Fiction nebo Big Lebowski.

   Proto se těším na příští zhlédnutí filmu, kdy už přestanu s pusou otevřenou zírat na neuvěřitelný děj, ale atmosféru filmu si vychutnám jako tílkař, který se nebojí nastaveného zrcadla (a nemyslím toho v posilovně).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *