Primáti Chomutov

Víš, kámo, měl jsem takový období. Druhá půlka osmdesátých let. Jezdil jsme fandit na Chezu. Vlakem kolem hnědouhelného dolu V. I. Lenina, pak tramvají kolem Staliňáku. Jo, inspirativní prostředí, inspirativní doba. Občas jsem si před zápasem koupil v sámošce placku rumu a dvě housky. Na víc jsem neměl. Pak jsem v kotli řval, že rozhodčí je píča. Jak píšu, na víc jsem neměl.

Je to pryč. Čtvrtstoletí uteklo jako voda a na hokej už nejezdím vlakem, ale autem. Společnost mi nedělají spolužáci ze střední, ale moje děti. Jdu jim příkladem. Když jsem na prvním extraligovém zápase Pirátů Chomutov přivítal na začátku zápasu soupeře potleskem, otočil se na mě pán ze spodní řady s informací, že sedím špatně. Měl mě za fanouška soupeře. Vysvětlil jsem mu, že učím děti mít úctu k soupeři.

Hele, brácho, i dnes máme ještě v Chomutově pár takových, co si před zápasem koupí placku rumu a dvě housky. Na víc nemají. Minulou neděli při zápase s libereckými Bílými tygry pak pokřikovali na hráče černé pleti něco o opicích. Jak píšu, na víc nemají. Vedení klubu se k incidentu postavilo razantně. Podalo trestní oznámení a dnes na svém webu zveřejnilo jména pěti osob, kterým kvůli rasistickým urážkám zakázalo vstup na stadion.

Palec nahoru. Ten hráč přeci nemůže za barvu své pleti. S tím nic nenadělá. Je prostě velký rozdíl mezi ním a tím rozhodčím tenkrát v Litvínově, který s trochou snahy nemusel pískat jako píča.

22 thoughts on “Primáti Chomutov

 1. Pěkně napsaný.
  Kamarád, bývalý hokejista, se šel podívat na zápas Pirátů s Kladnem – po polovině zápasu znechucen chtěl odejít z VIP zóny – několik lidí (sponzorů?) prý stále pokřikem vyzývalo domácí hráče ke zranění protihráčů (vč. Jágrmeistra) … Co to je za hovada? To jsou ti se dvěma houskama a plackou rumu – a kdybych chtěl být stejnej hajzl, tak bych napsal – doufám, že plackou od Draka.

   • Je to slušnej kluk a potvrdila to i jeho manželka, která ho tam uklidňovala. Nevím, proč by si to vymýšlel.

  • Vankelte, děkuji za pochvalu. Text vznikl spontánně, po návratu ze setkání fanoušků s vedením, trenérem a hokejisty Pirátů v místním kině. Mimo jiné se tam probírala i tato kauza, měl jsem potřebu se k ní také vyjádřit.

   Ve VIPce jsem v Chomutově nikdy nebyl, ale připouštím, že některé „VIP osobnosti“, o nichž vím, že tam chodí, se tak mohou chovat.

 2. HLEDIŠTĚ LACŮ

  Laco, na tohle není fakt co napsat. Ti, co by to měli číst, sem stejně nechodí…a my to nepotřebujeme komentovat.

  Palec Pirátům nahoru za jednoznačný a nekompromisní postoj.

  • Tomíku, nepodceňuj tento blog. Právě včera se přes tyto stránky prohnaly asi tři stovky hardcore fandů z chomutovského kotle (odkaz na článek se objevil v oficiálním pirátském diskusním fóru). Takže někomu třeba moje dovysvětlení pomohlo.

 3. Je vidět, že dnes už máš na víc. Tvoje řádky jsou toho důkazem.

  Jsem ráda, že je víc těch, co mají taky na víc a že se nemusím stydět za to, že pocházím z Chomutova a ač již „vykořeněná“ jsem stále fandou Pirátů.

 4. Skvěle napsané! Přesně, jak jsi říkal! A ten fór na závěr, ten fakt nemá chybu!!! 😀

  • Jsem rád, Radko, že se text líbil. Jo, ten fór v závěru pobavil i mě. Laco totiž umí!

 5. Dobré Laco !

  A jak říká klasik a Maxipes Fík, nesouhlas s výkonem rozhodčího se vyjaduje pokřikem “ Rozhodčí se zmýlil ! “

  Přemýšlím, která pohádka by se dala aplikovat na ty chudáky, co si zažili svých pět minut slávy. Každé je škoda. Tak snad jen Blbý a blbější.

  • TNT, obávám se, že na vině bude to, že těm klukům z kotle možná pohádky vůbec nečetli. Nebo četli, ale přehnali to s množstvím pohádek o zlých černých čertech.

   A díky za pochvalu textu.

 6. Hlediště plné politicky korektních fanoušků = příšerná představa a konec hokeje. Sorry, ale na místě rozhodčího, který je nazván píčou (a dodávám, že jsem si to už taky od plic tu a tam zařval), bych se taky necítil tímto titulem jakkoliv nadšen stejně jako dotyčný hráč tmavé pleti titulem „opice“. A měli Tě za to tehdy Laco odvést policajti v klepetech? Asi ne, na víc jsi prostě neměl …. jasně, kluci to přehnali, tak je namístě si říct „takhle ne“, ale tresty budou doufám jen v míře symbolické do té míry, aby si to pamatovali. Nicméně do budoucna na staďáku rozhodčí budiž zůstane píčou a soupeř sokem, kterého je třeba zadupat do země … nicméně máme tu demošku, takže pokud si to většina odhlasuje jinak, zajdu si příště v klidu do divadla, na konci si v klidu zatleskám a bez větších emocí odcházím spokojeně domů … a své hnusné, ale zcela přirozené lidské vlastnosti budu zkrátka příště ventilovat výhradně v soukromí u televize:-). Popravdě na závěr dodám, že na staďáku se objevím tak 2 x do roka a „rozhodčí je píča“ už z mých úst nevypadne … už na to prostě nemám …

  • Lubo, já si to politicky korektní hlediště dokážu představit. Napsal to už Tomík — Hlediště plné Laců. Pěli bychom chorály, skandovali povzbuzující hesla, fandili našim borcům a odměnili potleskem hezké akce soupeře.

   Ale gól bychom křičeli jen v případě, pokud by skórovali domácí. To patří k dobrému vychování. Ctít klubovou příslušnost.

   Na rozhodčího bychom nepískali, protože bychom respektovali jeho rozhodnutí, a to i v případě, pokud bychom s nimi nesouhlasili. Jen v případě jednoznačně špatného rozhodnutí bychom mohli cítit křivdu. Ale i s tím bychom se vyrovnali. Vždyť je to jen hra.

   Vždyť přesně takový je život. V Lacově světě.

   Jo a pochvala za Tvůj komentář. Hezky napsané.

   • Když on svět Laců je idealismus, podobně jako komunismus … ačkoliv „drobný“ rozdíl je v tom, že před tím prvním světem lze uznale smeknout, zatímco u toho druhého tak akorát odplivnout. Sport je hra, sport je boj a už ve starověku věděli, že hry se pořádají pro lůzu a uspokojení jejích choutek, takže emoce v něm musí jet naplno, jinak se sport změní v „obyčejnou“ kulturu … to už se ale trochu opakuju … takže třeba někdy na pirátech a všichni společně … Chomutoooooooooooooov

    • Lubo, v této chvíli jsou pro mě zápasy Pirátů spíše společenskou událostí. Scházím se tam s lidmi, které mám rád a společně máme ve fandění Pirátům další věc, která nás spojuje.

     Takže až se rozhodneš jít někdy v Chomutově na hokej, tak se ozvi. Dáme na stadionu pivo.

    • Lubo,
     tuším, cos chtěl říct, ale myslím, že Laco psal o něčem jiným. A jistý je, že i tak s tebou nelze souhlasit. Každej si uleví podle svýho, jak mu jeho nervová a mozková soustava dovoluje. Ale NIKDY!!! , nikdy by si neměl uvolňovat svůj zamindrákovanej vztek na druhýho (tzn. pro cokoliv, kdekoliv).

 7. Co je horší? ROZHODČÍ JE PÍČA? NEBO VOPICE? Pane, já tam sice nebyl, ale jestliže jste seděl na místě, kde jste neměl, tak nechápu, proč se oháníte nějakým „Vysvětlil jsem mu, že učím děti mít úctu k soupeři.“ Ano, to je argument mít místo , na které nemám nárok? Gratuluji!! Navíc reakce na hráče v černé pleti nebyle rasistická, nýbrž vyplynula ze hry, kdy ten pán trošku filmoval(pravda, nebyl jsem přítomen) . Tvoje hláška o tom, že Chomutováci nemají ani na housku se salámem nebo jak to píšeš… UBOŽÁKU zpod zatáčky!!! Pražák!

 8. Pavlíku, jak to, že jsi tak pozdě v noci ještě nespinkal ? To se bude maminka moc zlobit !

  A k Tvému příspěvku. Až se ráno probudíš, někdy tak za deset, patnáct let, znova si přečti, co Laco napsal. Třeba to už pochopíš.

  • TNT, obávám se, že Tvoji dobře míněnou radu si adresát nepřečte. Dle mého sem zabloudil odněkud z temnot internetu a pochybuji, že by sem znovu trefil. 

   Je to škoda. Něco tak krystalicky BLBÉHO jsme tu snad ještě neměli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *