Ukončete Nástup a výstup

Asi po 25 letech sis dnes koupil chomutovský týdeník Nástup. Že má již asi čtyřicet let stále stejnou grafickou podobu tě nepřekvapilo, neboť jsi tuto tiskovinu občas v regálech obchodů zahlédl, ale při čtení ses několikrát musel podívat, zda máš skutečně aktuální číslo a ne nějaké pamětnické retrovydání.

Napříkad ses dočetl, že obec Pesvice bude mít od tohoto týdne prodejnu potravin a lahůdek, jedna šťastná maminka poděkovala „touto cestou“ obětavé (soudružce) učitelce za práci s dětmi v keramickém kroužku a všiml sis i oznámení, že okresní výbor komunistické strany pořádá u ploché dráhy den dětí.

Nebýt Nástupu, tak byses nedozvěděl, že zápas Sokol Údlice B – Sokol Místo se neodehrál, neboť hosté se dostavili pouze se šesti hráči. Také bys přišel o možnost koupit dřez s odkapávačem za 500 Kč a v rubrice Seznámení ses dlouze zamýšlel nad adresátem inzerátu „Chceš se milovat? Zn.: Senior.“

Už se nemůžeš dočkat dalšího čísla.

‪#‎komunalni_volby‬

11 thoughts on “Ukončete Nástup a výstup

 1. Ano, pálím z první. Takže to, že bys u svého zamýšlení se měl vypnout představivost, jsem ti již přilepila na zeď na FB. A teď se probírám zpětně tvým blogem a znovu mě to koplo do očí. Taky jsem se zamyslela. Nad tvým zamyšlením nad adresátem. Laco neboj, ještě pár let seniorem nebudeš. Tedy….dokud ti to myslí.

  • Jeanne, ten inzerát mě fascinoval. Svojí hravostí. Vůbec z něj totiž není jasné, zda ten kdo si ho podal je mladý nebo starý, muž či žena, hetero či homosexuál. Všechny možnosti a kombinace jsou možné.

   A senior již jsem. Mám doma dva juniory.

   • Z tohoto úhlu pohledu máš opravdu pravdu. Ale já to vidím přece vždy jinak 🙂

 2. Jakého „čísla“? S tím seniorem? Po ránu trochu ostřejší blog, ale (tradičně) skvostný.

  P.S. Nástup… kdopak dnes z mladých ví, z čeho je tento titul odvozen?

  • Skvělý postřeh GTI. Ty jsi mi ale „číslo“ 🙂

   Ten inzerát je vážně famózní. Oldskůlový. Není tam žádný kontakt, mobil, nebo e-mail. Senior prostě čeká, že zájemci o milování půjdou do trafiky, koupí si obálku a známku a napíšou do redakce.

   Svůj list papíru s velkým nápisem „NE“ jsem do redakce zanesl osobně.

   P.S. Rád bych věděl, co by mu napsal Václav Řezáč.

 3. Laco, díky za dávku, abstinenční potíže už byly nesnesitelné.

  Ale s tím seniorem nemáš pravdu kamaráde. Už dlouho jsem tak konkrétní inzerát neviděl. On se neptá, neklade omezující podmínky, prostě bere vše.

  • TNT, také to může být opačně. Ten inzerát mohl podat kdokoliv. Mladá žena, homosexuál ve středním věku – nic osobního :-), nebo důchodkyně. Jediné co mají společného je, že se chtějí milovat se seniorem.

  • Je to nerez. Zkus zavolat na 604 428 960. Ale podle mě už budeš volat pozdě. Nezapomeň, že ten dřez je s odkapávačem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *