Úschovna policejních botiček

Že umíš vyprávět příběhy, to už tady víme všichni. Nyní se ale přesvědčíme, že je umíš i krásně propojovat. Takže se všichni pohodlně usaďme a pojďme si přečíst, jak dokážeš propojit a vypointovat příběhy, které samy o sobě kulhají na jednu nohu.

V sobotu jsi točil festival Barevná planeta. Udělal jsi z něho krásné video. Barevné, samozřejmě. Akce se konala ne letním kině, kde sis ctíc heslo „Kameraman nesmí být líný“ na betonových chodníčcích při nekonečných cestách nahoru a dolů přivodil zranění.

V pondělí ses proto objevil na chirurgii, kde ti byl diagnostikován zánět pochvy šlachy. Moc jsi tomu spojení slov nerozuměl, ale z toho, jak jsi na nohu nemohl ani došlápnout jsi pochopil, že je to celé pěkně „na píču“. Dostal jsi dlahu a rázem ti přebývala levá bota.

To tě přivedlo na myšlenku geniálního startupu. Vedle chirurgické ambulance si založíš Úschovnu bot, kde pacienti nechají botu za poplatek do doby, než jim bude dlaha (sádra) sundána a botu budou opět potřebovat.

Samozřejmě, že jedna taková úschovna v nějaké lokální okresní nemocnici není žádný velký byznys, ale s trochou velkorysosti by se mohla vybudovat celosvětová síť Úschoven levých bot a pravých rukavic (před chvílí ti ale volali z Afriky, že tam se to asi moc neujme).

Určitě nebyla náhoda, že hned druhý den poté, co sis začal nohu ledovat, ti přišla nominace do Ice Bucket Challenge. To je ta akce, jak si lidé polévají hlavu ledovou vodou v naději, že si tím vyléčí svůj chorý mozek. Takže vzniklo další zajímavé video.

V pátek jsi byl na kontrole na chirurgické ambulaci. Parkoviště je tam placené. Automat je sice úplně na druhé straně ulice, ale jako budoucí radní si nemůžeš dovolit průšvih, tak jsi šel zaplatit.

Nabídlo ti to půlhodinu za pětikačku nebo za 15 Kč parkování až do pondělí. Zdá se, že ten tarif nastavoval někdo, kdo poměry v chomutovské nemocnici dobře zná, neboť tři dny, když je v čekárně nával, zhruba odpovídá realitě.

Šel jsi do rizika a risknul půlhodinu. Tušil jsi, že tam budeš asi o dost déle, ale věděl jsi, že ten čas strávíš na chirurgii, takže kdyby bylo nejhůř, nechal bysis tam pro korunu vrtat koleno. Prý už to pojišťovna proplácí.

Městští policisté v Chomutově však mají obrovský smysl pro humor a umí vypointovat příběh lépe než ty. A dobře vědí, že na parkovišti před chirurgickou ambulancí je mnohem lepší byznys botičky nasazovat, než tam mít jejich úschovnu.

4 thoughts on “Úschovna policejních botiček

 1. Laco, pořád lepší nasazená botička než… parohy.
  Velmi chválím tvůj text, parádní čtení.

 2. Starý dobrý Laco je zpátky! Dobré počtení.

  A hned tady máš volební téma. Botičky. Slib, že se zasadíš za jejich přiměřené omezení a křeslo primátora máš v kapse.

  A mimochodem, sic neznám podmínky, možnosti a okolí parkování u chomutovské chirurgie, ale dávat tam botičky, to chce hroší kůži. On tam každý nechodí na pedikůru jako Ty. Když přijedeš v mrákotách poté, co si po návratu z cyklovýletu sám zběžným pohmatem diagnostikuješ frakturu klíční kosti, tak parkovací hodiny jsou to poslední, co tě bude zajímat.

 3. LACŮV RYBNÍK

  Rád vás vidím takhle pohromadě kluci. Já to věděl, když jsem psal tenhle text, že se tu ukážete. Už když jsem dával to soustíčko na háček, tak bylo jasný, že kapříci připlavou. Hele, dyť já ten blog nedělám pro sebe.

  Díky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *