Veřejnoprávní černá kronika

Již asi pět let nesleduješ televizní zpravodajství. Téměř dva roky nečteš denní tisk (vyjma Hospodářských novin). Před měsícem jsi přeladil z Radiožurnálu na Radio 1. Zcela náhodou jsi ale cestou autem v pátek ráno tuzemskou veřejnoprávní stanici poslouchal a nestačil ses divit.

V jejím vysílání byla v krátkém časovém úseku několikrát zopakována informace, že kdesi na Brněnsku byla ve sklepě nalezena těla tří zavražděných dětí. Jednalo se o sourozence, jejich matka se k vraždě přiznala a jako důvod uvedla neutěšenou finanční a rodinou situaci.

Rozumíš tomu, byla-li by tato zpráva propírána v bulváru, jako potrava pro čtenáře, kteří se v životě nedostali než k černé kronice. Český rozhlas se ale jako veřejnoprávní médium na svých stránkách hlásí k přispívání k ochraně a rozvoji základních hodnot demokratické společnosti.

To snad už raději bys poslouchal hlášení žňových hlídek a reportáže o hrdinných kombajnerech.

5 thoughts on “Veřejnoprávní černá kronika

 1. Kdysi Český, nebo Československý rozhlas, vysílal povodňovou a smogovou situaci. Informace dlouhé jak týden, důležité jen pro zasvěcené, ale 100x lepší, než co slyšíš v rádiu dnes. Proto celý den poslouchám Rádio1. A jsem pak překvapen, když se něco děje. 🙂

 2. No, u těch hlášek o stavu sklizně už (zase) jsme. Je to otřesné, ale přesně ze stejného důvodu proč jsem asi před pěti roky odhlásil mladou frontu, přestávám poslouchat radiožurnál – není tam nic, co by mně vnitřně obohatilo. Jasně, stále mě fascinuje hlas a styl pana Pokorného, jenomže ten už je tam jen náhodně, do toho ten neuvěřitelný výběr muziky… Píši to zde asi už po desáté – ten hudební redaktor pouští z mě neznámého důvodu stále dokola jednu písničku od Alana Parsonse z roku 1988, a rovněž tak jednu písničku od Omegy snad z roku 1969 – Dívka s perlami ve vlasech, občas v originále, občas v otřesné národní verzi. Imrvére. Asi se s někým vsadil… A aktuální prezentovaná hudební produkce, to se nedá už vůbec poslouchat. Například šrouby a matice mají na mně účinek zbraně hromadného mučení. Nebo taky – hledá se žena, to je šlágr jak stehno 😀

 3. Hele, pocem, co máš proti kombajnérům? Pořád myslíš, že to jídlo dorůstá v kauflandských regálech? Bez obrněné vozby (od zpravodaje Petra Maťašovského), která to teď valí do polí, by jsme se nenažrali, víš? :-))
  A ty kucí veřejnoprávní asi chtěli vypíchnout tu neutěšenou finanční situaci. Divný, přitom jsou to pravicový mediální mrdky.

 4. No, já myslim, že spěju do stádia ticha. Nevim, proč se denně nervovat. GTI, s těma šroubama si uhodil hřebíček na matičku. V CIA by to mohli používat místo watterboardingu. Ty tři akordy na dvě hodiny a alkajda může všechny svoje pobočky zavřít.

  Čím mě inspiroval Laco, je iTunes. Prolezeš kubíky muziky bez toho aby ses zvedl ze židle a objevíš spousty nových věci. Inspirativní. Doporučuji rovněž.

  Jo a k těm maltraktorům….tam spěju taky. Na všechno se vys…kašlu a budu si chovat kozy, slepice, krávu. Na střeše solár abych si večer na chvíli

 5. kurňa…se mi to …sem to nechtě poslal…

  No zkrátka se odříznu od civilizace. Jedinou elektriku potřebuju nakonec z autobaterky a to jen abych mohl poslouchat v klidu muziku 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *