Vyautovaný autař

Jsou dva druhy lidí, co píší o autech. Jedni jedou a druzí se vezou. Libor Zezulka si ale zaslouží naprosto speciální kategorii. Srdcař. Srdcař autař. Kluk jako ty, proto mu tak rozumíš. Respektuješ ho, on respektuje Tebe. Dva dospělí kluci.

Vzpomínáš, jak jsi byl kdysi fascinován jeho videi z testování nových aut. Objevovala se na portálu Auto.cz a Libor se díky nim záhy dostal do České televize, kde založil a několik let moderoval pro Tebe dosud nepřekonaný automobilový magazín Auto Moto Styl.

Mimochodem, Libor se svým týmem tehdy celý pořad připravoval ve stejném programu, ve kterém dnes sám stříháš svá videa. Další důkaz, že dnes už neobstojí výmluva loserů, že se neprosadili jenom proto, že neměli peníze, známé nebo štěstí.

Libor se ti včera po delší době ozval. Sleduje prý Tvá videa, a tak ti musí pogratulovat, že děláš a bavíš se něčím, co tě naplňuje. Má to podobné a z toho důvodu se vrací postupně k autům, která na chvíli opustil, ale žít bez nich nechce. Proto Autari.cz.

Jde o sociální síť zaměřenou na auta, která bere v úvahu to, co nás všechny naučil Facebook, Twitter nebo Pinterest či Google+ a přidává něco vlastního. Základem zůstávají recenze, které pomáhají s výběrem, ale trochu jinak se hodnotí a počítá výsledek.

Líbí se ti myšlenka zachycovat spoustu každodenních radostí a emocí, které přináší život s autem. A nejen zážitky, ale také postupně fakta a data, která auto generuje a dá se s nimi pracovat. Pro tebe má celá věc v tuto chvíli ale jeden zásadní háček.

Nejsi autař. Tvé auto ti momentálně žádné emoce nenabízí. Své srdce si aktuálně rozdělil mezi příliš mnoho věcí a Tvému autu teď nepatří ani kousek. Jednou se to ale změní a ty budeš mít znovu auto, o kterém napíšeš parádní rezenci.

Kvůli sobě. Kvůli Liborovi. Kvůli autařům.

2 thoughts on “Vyautovaný autař

 1. Děkuji Laco,

  a tím bych to vlastně mohl ukončit. Děkuji za krásná slova, děkuji za uznání, děkuji za povzbuzení a vzpruhu. Rozumím tomu, že srdce otce velké a skvělé rodiny a člověka, který zachytává čisté emoce bez vazby na cokoliv hmotného, nemá prostor vnímat auta tak, jako tomu možná bývalo dřív. Věci se v životě mění. Až se u nás doma také rozezní dětský smích, asi to bude taky trochu jinak, ale u mě jsou auta tak hluboko v hlavě a srdci, že to nikdy v sobě nevypnu. Nedokážu a nechci. Takže ještě jednou, děkuji…za hezká slova, hezký článek, krásný přístup k životu.

  PS: Jedna část Autařů je o čistých emocích, ta druhá o skutečné hodnotě a svobodě, kterou auto dává v pohybu….někdo tomu říká přemísťování. Takže není to tak, že nejsi autař. Jsi. Jsi Autař uživatel. A jako takový máš lidem co předat a říct, takže tvé auto má na Autařích pořád své místo :). Jakékoliv auto má.

  Měj se fajn

 2. Laco, vím jak se cítíš, pokud jde o autoemoce z Tvého aktuálního vozu. A nebyl bych to já, dobrák od kosti, abych nepřispěchal s medicínou.

  Budeš si ji teď rok webově aplikovat. S každou další dávkou budeš žasnout nad vyváženými tvary karoserie, která působivě prezentuje sportovně-elegantní charakter vozu. Interiér je neformálně vytříbený. Co také od klubu pro gentlemany čekat jiného.

  Předávkovat se nelze – ke koupi natvrdo opravdu až za rok.

  Jaguar XE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *