YouTube nebo Vimeo?

Po několika dlouhých letech jsi opustil YouTube. Už to nešlo vydržet. Rostoucí úroveň Tvých videí si nezasloužila klesající úroveň YouTube. Mizerná obrazová kvalita, zastaralý vzhled přehrávače, rostoucí počet reklam vkládaných do Tvých videí. Průměrný server pro podprůměrné diváky a ještě horší tvůrce.

Audiovizuálním znalcům na obou stranách monitoru je určena služba Vimeo.com. Jsi nadšen. Je to jako přejít ze zaplivaného multikina do highendového artového kinosálu. Tady je ti dobře. Tady jsi doma. Tady ti nic nechybí. Jsi přeci profík. Videa sice stále točíš a stříháš zadarmo, ale za služby si už platíš.

Ano, základní funkce pro tvůrce videí jsou zdarma, ale vyplatí se zaplatit necelých sto dolarů ročně za verzi Plus. Jako autor oceníš, že nečekáš na konverzi videa, tvůj videosnímek je uložen v maximální obrazové kvalitě a doslova k nezaplacení může být to, že si v případě potřeby stáhneš své zdrojové video.

Konečně si také můžeš nastavit, který frame obrazu bude tvořit náhledový obrázek videa. Po skončení filmu se divákům tvých videí nebudou zobrazovat náhledy cizích snímků, které s Tebou nemají nic společného a především nikdo už nebude na začátku ani v průběhu sledování videa rušen reklamou.

Ale pozor! I nadále je nejdůležitější to, jak kvalitní video vytvoříš ty sám.

13 thoughts on “YouTube nebo Vimeo?

 1. Laco, tak jsem to jako sjel….a jako dobrý. Všechno chápu, všemu rozumim. Mám ovšem jednu cílenou technickou? Proč to kur… jede tak strašně pomalu? Není to náhodou tím, že ty tam sice natlačíš data v požadované vysoké kvalitě, ale obvyklé připojení to není schopno pak přenést?
  Pak mi totiž vyjde obvyklý (souhlasím, že značný) kompromis mezi kvalitou a zážitkem. Youtube.

  Chápu ale, že prostě míříš čím dál víš 😉 Už jenom čekám, kdy Vás s Markétou uvidim na červeným koberci v Kááán. Bulvár bude následný měsíce řešit, jestli je dekolt skutečně Markéty a nebo je to tuba (spíš pár tub) silikonu s Baumaxu….No a jestli ten vošklivej pán vedle ní neprznil malý děti.

  • TOMÍK V NÍZKÉM ROZLIŠENÍ

   Tomíku, rozumím, že připojovat se pomocí patnáct let starého modemu s logem SPT Telecom přes vytáčené připojení dnes vyžaduje značnou dávku trpělivosti. Ale právě pro takové případy stačí na videu kliknout na nápis HD a video se ti následně bude přehrávat v SD rozlišení.

   Ale ani to bohužel nepomůže, aby sis video přehrál na své Nokii 5110.

   • Dobrý! Ale udivuje mě, že jsi tam tentokrát „nenápadně“ nepropašoval do záběru svoje povinně zatnutý bicáky :-). Nebo jseš momentálně v objemovce? 😉
    Tomík: „Kááán“ – ty voe, to je džouk. Jsem si málem stříknul do textilu :-).

    • LACO VE VYSOKÉM OBJEMU

     Tak určitě. Samozřejmě, Vankelte, i tentokrát jsem do bazénu dorazil o obvyklých patnáct minut dříve, které jsem strávil na záchodě pumpováním bicáků (jasně, na obou rukou, nejen na pravačce).

     Několik záběrů tak pochopitelně nabízelo pohled na „zatnutý bicáky“, jenže vloudila se chybička. Ty obrázky jsou prakticky nepublikovatelné. V tom fofru jsem totiž úplně zapomněl zatahovat břicho.

 2. Laco, kamaráde, můžeš psát ? Už aby začlo nějaké to Euro. Tohleto je krásné, všechno, ale nebudeme si lhát, je to takové…. náhradní řešení. Provizórium.

  My potřebujeme maso, žrádlo, běs ! Neboj se toho. Jsi zvíře ! A ty to víš ! No tak sem piš ! Piš Štětináči, piš !

  • Jasně, čistej vzduch. Hele, TNT, pocem, já ti rozumím. Ale promiň. Mám teď takový to kreativnější období. Vyšívám, paličkuji (věděl jsi, že drhaná krajka je jedna z nejstarších textilních technik?).

   Prostě nějakou dobu to tady ještě bude takový zemdlelý.

   I když, jeden nápad bych možná měl. Ale nevím, jestli je to dobrej nápad, nebo je to blbej nápad, nebo jakej je to vlastně nápad.

   • Hele, je to dobrej nápad, o tom žádná. Ale já jsem fakt na dně. Já tam četl, že nejstarší technika je drhaná vlajka. A když jsem to nepochopil, tak stejně jsem to přečetl i podruhé. Kámo, já až napotřetí dokážu přečíst psaný text. Ať mi zavolá Pelta, nebo nevím.

    • Ale já sem taky unavenej jako kotě. Hele, my se hlavně musíme zvednout, jinak s tímhle blogem spadnem do druhý ligy a tam je to celý vo hovně.

     Hele, TNT, máš fax? Já že bych ti jako poslal ty notičky. Mně se to nechce psát v ruce, jestli mi jako rozumíš.

     • Fax ? Ty vole co to je ?

      Hele Laco, si tam ?

      My si to hlavně musíme říct. Třeba Tomík, to je srdcař, ten to tady tmelí, ale já za ním nemůžu přijít a zeptat se: Dobrý den pane Tomík, Vám se ten blog jako líbil ?

      A hlavně bych nerad, aby sis myslel, že je to celý vo rejpání. Úcty mi zbylo pořád dost.

      • Ty vole, tady je každej chytrej jak rádio, ale ten blog se sám neudělá.

       Co kdybysme šli tomu štěstíčku trochu naproti a celý to tady jako votevřeli?

       Když blog, tak pro všechny!

       Přemalujem štít na „Kavárna u Laca“ a rozdáme adminský práva vybranejm kavárenskejm povalečům.

       Příští rok bude mít tenhle blog deset let, takže bysme si jako všichni nadělili takovej hezkej dárek.

       • Ty vole, Ty mi mluvíš z duše.
        Hele, já sem dárkovej. Jestli nepřijdou ti s těma komedijema na hlavách, tak se mnou na sto pro počítej. Já byl na základce šatnář.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *