Polární expres

Tři rozměry jednoho filmuMinulý týden jsem se mimoděk zmínil o tom, že první díl Shreka je pro mě nejlepší animák všech dob. Dnes jsem na DVD viděl Polární expres, který Shreka co do kvality animace překonal. Při sledování postaviček mě dokonce napadlo, že už je na dohled doba, kdy si divák nebude jistý tím, zda se dívá na animovaný nebo na hraný film. Jinak je ale Polární expres kýč jako prase a zachraňují jej pouze skvělý zvuk a především úžasně vykreslené akční scény (poletující ztracená jízdenka nebo vlak na zamrzlém jezeře).

A právě kvůli zmíněné vysoké kvalitě audiovizuálního rozměru se těším, až tento film znovu poběží o Vánocích v IMAXu. Polární expres tam totiž dostane další rozměr. Ten třetí.

0 thoughts on “Polární expres

  1. o příběhu neni diskuze… hrůza ale ze začátku jsem si nebyl jistý, jak zvládli všecko to mrkání, pohyby rukou a ostatní gesta, která jsou vážně moc autentická…

  2. Tož takCo si pamatuju, tak on je to v podstatě hraný film – teda postavy. A je upravený jako animovaný. Něco jako tlačitko Sketch Pad v graf. editoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *