Xenony pro chudé

Philips Blue Vision ULTRA 4000 Kelvin


Dostal jsem minulý týden od kamaráda (díky, Bobe!) opožděný vánoční dárek. Přiznám se, že při pohledu na krabičku s párem potkávacích a párem parkovacích žárovek jsem moc netušil o co jde. Ve svém domovském autoservisu jsem se pro jistotu informoval, zda nebude problém s jejich provozem v OII. Prý s tím moc zkušeností nemají, ale jelikož jde o typ H7 12 V 55 W, mělo by být vše v pořádku.

Když jsem kupoval auto, 22.000 Kč za xenony jsem připlácet nechtěl. A protože toho dnes lituji, byl jsem zvědav, jak bude fungovat jejich náhražka. Ve dne je světlo těchto halogenů docela obyčejné, ale večer, když silnice přikryje černočerná tma, se začnou dít podivuhodné věci. Bílá je opravdu bílá (ač v názvu je modrá). Pochopitelně svítivost má do xenonových výbojek daleko, ale co by člověk mohl chtít za desetinu ceny.

Pro zajímavost jsem vedle sebe postavil dvě Škody Octavia, z nichž jedna má výbojky Philips Blue Vision ULTRA a druhá standardní xenony. Nebýt ostřikovačů světlometů, nepoznáte rozdíl.

Xenony

14 thoughts on “Xenony pro chudé

 1. a víš co je na tomto článku nejlepšíDíky Bobe 😀
  škoda, že je nemůžu mít taky 🙁
  Ale co bych pro kamaráda neudělal.. 🙂

 2. Laco,ty bejku, co budou dělat teď ty zoufalci, co si koupili poctivý xenony.Fotka fakt dobrá…běžím si to taky koupit 😀

 3. Taky….. pouzivam modre zarovky, za 120 Kc pár :o) Ale jejich nevyhoda je, ze kdyz je mokra silnice, je dost blbe videt. Bohuzel.

 4. to TOMIKnic, prostě si je ráno zapnu a cestou do práce budu myslet na to, aby ti nezapršelo (což dnes opravdu nehrozí)

 5. Ahááá!Laco, už jsem se lekla, že to je další fotohádanka na víkend: „Poznejte, komu patří tato auta“. 🙂

 6. ChachaLidi, musim se smat sam sobe, nejak jsem prehledl odstavec „jedna má výbojky Philips Blue Vision ULTRA a druhá standardní xenony. Nebýt ostřikovačů světlometů, nepoznáte rozdíl.“ a hledal na fotce auto, ktere ma klasicke zlute zarovky a ktere ma zarovky bile :o))).

  ALe s xeony se to neda srovnavat – ty sviti naprosto nesrovnatelne.

 7. všechno je jinaktak už se mi válej v kanclu a ještě je musím nechat „namontovat“ 🙂

 8. Můžu se zeptat, jak svítí ty parkovací žárovky? jsou odstínově stejné jako světlo v podkávacích? Nebo jsou parkovačky klasicky žluté?

 9. Laco, muzu se zeptat, odkud ty zarovky pochazi? Nejak je nemuzu na webu nikde najit a taky by me zajimaly, kor pokud se delaji ve verzi H4.

 10. To lacoČus Laco, není podle tebe lepší si koupit ty xenony? Já našel na http://www.apple-car.cz za super cenu a tak váhám jestli jít do těch halogenů (philips) nebo už rovnou ty xenony. Jsou prý daleko lepší. Co ty na to?

 11. Dear Sir?C

  We have obtained your name and address from website http://laco.bloguje.cz, and we are writing to enquire whether you would be willing to establish business relations with us.

  First of all, I need to introduce our company. Our company is a professional producer of HID xenon conversion kits in China, and our HID kits include the brands of Smart4cars, Co-way, Top, Dentyne and Bestdubs, which sells hotly in USA, Mexico and Brazil etc. Beside, we supply all of products with good quality and competitive price.

  If you have any query, please feel free to contact us.

  Awaiting your early response.

  Best regards,
  Allan

  E-mail:allan.chan@smart4cars.com.cn
  MSN: smart4cars003@hotmail.com
  Tel: 86-20-83557395
  Fax: 86-020-83557117

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *